Austraallased valiksid pigem üleujutused ja vihma, kui tapva põua ja tulekahjud.Foto: EPA/Scanpix
Toimetas Aare Kartau 4. märts 2020 14:18
Uus-Lõuna Walesi tuletõrjeameti teatel on põlengutes palju kannatada saanud osariik viimaks suurtest tulekahjudest prii, vahendab CNN. Juulis puhkenud hiigelpõlengud kestsid üle 240 päeva.

Kuudepikkused laastavad metsatulekahjud nõudsid mitukümmend inimelu ja hävitasid tuhandeid majapidamisi. Põrguliku olukorra tõttu hukkus miljardeid metsloomi. 13. veebruaril teatas Uus-Lõuna Walesi tuletõrjeamet, et kõik suuremad põlengud saadi kontrolli alla. Esmaspäeval kinnitati viimaks, et kõik aktiivsed tulekahjud on lõplikult kustutatud.

Tulekahjud saadi kontrolli alla osaliselt tänu paduvihmadele ja üleujutustele. Tugevad vihmad viisid Uus-Lõuna Walesis lausa mitme linna evakueerimiseni ning paljude koolide sulgemiseni. 

Jaanuaris kirjeldas tuletõrje viimast põlenguhooaega kui  „väga traumeerivat, kurnavat ja ärevat kogemust“. Olukord oli raske nii päästetöötajatele kui ka osariigi elanikele, kes on pidanud palju läbi elama. 

Põlenguhooaeg kimbutab Austraaliat igal suvel (meie mõistes talvekuudel), ent sel korral oli seal juba varem erakordselt palav. Tulekahjude kõrval pidid austraallased hakkama saama ka riigi ajaloo ühe ekstreemsema põuaga.