Eesti uudised

PÄRAST LÄBIKIHUTAMIST: Narva piiripunkti voldikvärav töötab, tõkkepuu on veel rivist väljas (11)

Arvo Uustalu, 3. märts 2020 21:25
TÕKKEPUUTA: Teisipäeval oli maharammitud tõkkepuu Narva piiripunktis veel rivist väljas, kuid voldikväravad töötasid.Foto: Arvo Uustalu
Ööl vastu 1. märtsi kihutas läbi Narva piiripunkti tõkkepuu ja voldikvärava Eestisse sõiduauto Mitsubishi Pajero, mille juht ei peatanud oma masinat piirikontrolliks, eiras politseiametniku peatumismärguannet ning jätkas sõitu Eesti poole.

Vahejuhtumile reageerinud politseinikud pidasid mehe kinni Rakvere tänaval, mis asub piiripunktist pooleteise kilomeetri kaugusel.

Esmaspäeval tunnistas Viru maakohus 49aastase Peterburis elava Venemaa kodaniku kiirkokkuleppemenetluses süüdi riigipiiri ebaseaduslikus ületamises ning mõistis talle karistuseks kolm kuud vangistust.

Viru ringkonnaprokuratuuri abiprokuröri Marina Zagoretsi sõnul võttis prokuratuur karistuse määramisel arvesse, et tegu on Venemaal elava inimesega. „Mehe otsene eesmärk ei olnud eirata ametnike korraldusi ja tungida Eesti vabariigi territooriumile, vaid tegu oli ajendatud tema psüühilisest seisundist,“ selgitas Zagorets.

Kohtualune ei selgitanud, mis täpsemalt tema meeltesegaduse põhjustas. Peterburist pärit Anatoli Bogdanov väitis kohtusaalis, et tahab eesti keelt õppida ja pärast vanglakaristuse kandmist Eestisse jääda. „Ma ei lähe tagasi,“ vahendab ERR piiririkkuja sõnu kohtustungil. 

Lisakaristusena riigist väljasaatmist kohtuistungil ei kaalutud. Kui Bogdanov ka peaks asüüli taotlema, siis läbi tõkkepuude kihutamine ja Eesti seaduste rikkumine talle kindlasti ses suhtes eelist ei anna.

Kodakondsuse seaduse järgi on muu hulgas võimalik saata riigist välja inimene, kes on Eestis toime pannud kuriteo. Paragrahvi alla läheb ainuüksi see, kui riigipiiri või ajutise kontrolljoone ületamisel eiratakse piirivalveametniku peatumismärguannet.

Ka möödunud aasta märtsis tuli Narva piiripunktis üht Vene kodanikku ohjeldada. Turist ei allunud piirivalvurite korraldustele, mistõttu kasutati tema vastu jõuvõtteid. Probleemid said alguse sellest, et ta vormistas piiripunkti tax-free automaadis tagastuse, kuid kaupa tal ei olnud. Keskealisele mehele määrati karistuseks rahatrahv.

Samal teemal

02.02.2020
Narva piiripunktist läbi kihutanud mehele määrati kolmekuuline vangistus