Eesti uudised

AASTAID VÄLDANUD SÕGE TÜLI: katse korter probleemsetelt omanikelt sundvõõrandada on ühistu laostanud 

Henry Linnard, 2. märts 2020 20:35
VAGA VESI, SÜGAV PÕHI: See Kalamaja kortermaja näeb väljast kaunis välja, ent peidab endas aastatepikkust sõgedat tüli, mis on viinud korteriühistu laostumiseni.Foto: Erakogu
„Kui üks tuttav küsis minu käest nõu naabri vastu sundvõõrandamise nõude alustamiseks, siis ütlesin talle, et kui tal pole rahakott puuga seljas ja aega aastaid kembelda, siis ma siiralt ei soovita seda ette võtta. Korteriühistud on abitud ja kohtusüsteem sind ei aita,“ ütleb Kalamaja renoveeritud korterelamu ühistu juhatuse liige Marion Tupits. Miks kaotas vaid kolm aastat tagasi korteriühistu juhatusse astunud Tupits usu kohtumõistmisesse ja miks ta näeb tulevikku perspektiivituna?

Korterelamu Vana-Kalamaja 11 kogus tunamullu tuntust avalikkuse ette tulnud sõgeda tüliga. Ühe väljaehitamata korteri omanike – Hispaanias elava Beloussovite abielupaari – ja ühistu vaheline aastatepikkune tüli oli viinud selleni, et Beloussovid lõikasid omal volil vee- ja kanalisatsioonitorud läbi. Kaheksa korteriga majas jäi kolm korterit mitmeks päevaks vee ja kanalisatsioonita. Ühistu pöördus toona Beloussovite vastutusele võtmiseks kohtusse. Seda teed on tallatud juba kolm aastat, ent vastupidiselt ootustele on tulemuseks ühistu laostumine, Beloussovite nõudmistel aga lõppu ei paistagi.

Edasi lugemiseks: