Seisukoht

Seisukoht | Lõpetage spordikuninganna tapmine (2)

Mihkel Talivee, spordireporter, 2. märts 2020, 18:08
Foto: Aldo Luud
Hiljuti märkasin üht innovatiivse lahenduse praktiseerimist, mille eesmärgiks on muuta kergejõustik atraktiivsemaks. Nimelt otsustati kaugushüppevõistlusel rakendada reeglit, mille järgi võidab võistluse sportlane, kes viimasel katsel kõige rohkem hüppab. Leian, et see on tohutult jabur, ning loodan siiralt, et sellised muudatused piirduvad üksikute proovikordadega.

Jah, kergejõustik pole nii populaarne spordiala, kui on näiteks jalgpall, kuid seda vaatajaile huvitavamaks muutes ei tohi teha liiga sportlastele. Kui üks võistleja hüppab kaugust näiteks kaheksa meetrit, kuid astub viimase katse üle, kaotades seetõttu konkurendile, kes hüppab viimasel üritusel pool meetrit vähem, siis on ju selge, kumb on parem atleet. Sellel, et võistlejatele antakse kuus katset, on põhjus: soorituse ajal mängivad rolli väga mitu tegurit ning määravaks ei tohi saada pelgalt ühe hüppe tulemus. 

Vastuollu lähevad ka teised uuendused ning nende põhjendused. Miks oli vaja Teemantliigast, mis on aasta peamine võistlussari, kaotada kettaheide ja kolmikhüpe? Selgituseks toodi, et nii sooviti etappe lühemaks ja paremini jälgitavaks teha. Kuid kas see on tõesti parim lahendus? Kas mõttekam poleks olnud näiteks teleülekannetes näidata tihemini väljakualasid, mitte tervet 10 000 meetri jooksu? 

Kui kuulutada võitjaks keegi, kes hüppab teistest kaugemale ainult viimasel katsel, siis minu jaoks kaotab kergejõustik oma väärtuse. Selle spordiala võlu avaldub ju ikkagi sportlase soorituses, mitte igasuguste sõuelementide demonstreerimises või totrates lahendustes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee