Eesti uudised

JAHT LÄBI: küttide püssitoru eest pääses 22 hunti (19)

Marvel Riik, 2. märts 2020 16:21
Hunt.Foto: Keskkonnaamet
Keskkonnaameti värskete andmete järgi küttisid jahimehed 86 lubatud hundist 64. Kuigi üle 20 isendi jäi jahimeestel tabamata, ei pea ameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja Aimar Rakko tõenäoliseks, et huntide tekitatavad kahjustused suurenevad.

Rakko on nõus, et vähene lumi jättis küttimisele oma jälje. „Kahjustuste suurenemist väga tõenäoliseks ei pea, sest peamistes kahjustuspiirkondades hunte siiski kütiti. Kõige enam kahjustusi on sel aastal olnud Harjumaal ning sellega külgneval Järvamaal,“ tegi ta kokkuvõtte.

„Kahjustuste ilmnemisel mujal piirkondades saab keskkonnaamet samuti kaaluda eriloa andmist. Kahjude vältimiseks tuleks aga loomapidajatel end rohkem kindlustada – näiteks rajada kiskjakindlamaid aedu ja loomi ööseks lauta paigutada. Liiga lihtsalt kättesaadav saak sunnib hunte eelistama loodusliku toidu asemel inimese poolt „pakutavat“.“

Keskkonnaameti jahinduse ja vee-elustiku büroo juhataja sõnul tekivad nn nuhtlusisendid  inimeste enda tegevuse tagajärjel. „Ennetavatele abinõudele tehtud kulutused hüvitatakse 50% ulatuses, ühele isikule kuni 3200 eurot ühe majandusaasta kohta,“ tuletas Rakko meelde.

Samal teemal

28.02.2020
ÕL VIDEO | VERINE KURBMÄNG KODUÕUEL! „Emme, mis loom see on?“ ehk Kuidas lumetu talv lasi huntidel vabalt võimutseda
11.02.2020
Jahimehed tahavad hundijahti pikendada
02.02.2020
Metsik Lääs Läänemaal: hirmuvalitseja hunt murrab koduloomi kuis tahab

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee