Maailm

VIDEO | Hispaania keelt kõnelenud ema ja tütar said Bostoni tänaval peksa (6)

Toimetas Greete Kõrvits, 2. märts 2020 17:57
(Illustreeriv foto.)Foto: PantherMedia/Scanpix
Bostoni linnas USAs jõudis kohtu ette juhtum, kus kaks võõrast naist läksid kallale emale ja tolle lapsele. Nähtavasti häiris naisi teiste omavaheline suhtlus neile arusaamatus hispaania keeles, ehkki selles osas, mis oli jutu sisu, lähevad ründajate ja ohvrite tunnistused eri rada.

Ida-Bostonis, kus intsident aset leidis, elab palju latiino päritolu rahvast. Iseenesest pole hispaania keele kõla sealsetel tänavatel midagi erilist. 15. veebruari õhtupoolikul kõndisid kohalikust restoranist kodu poole ema ja tema 15aastane tütar. Oma tütre kaitsmise eesmärgil on ema nõus avaldama vaid nende perekonnanime, Vasquez.

Igal juhul kõndisid Vasquezed kodu poole ja ajasid juttu, kui järsku ilmusid välja kaks noort naist, kes kriiskasid: „See on Ameerika! Rääkige inglise keelt!“ Naised võtsid käiku ka rusikad ja hambad, pekstes, hammustades ja juustest tirides neid ärritanud Vasquezeid. Ühe kohaliku poe turvakaamera kaadritest on näha, kuidas kaklus haaras endasse ka hulga kõrvalseisjaid.

Ema helistas pärast naiste sündmuskohalt lahkumist politseisse, kuid väidetavalt oli politsei reageerimiskiirus tema jaoks liiga aeglane, mistõttu otsis ta koheselt ka advokaadi tuge. Juristi sõnul ei võtnud politsei enne jalgu alla kui ta koos proua Vasquezega avaliku pressikonverentsi korraldas. Bostoni politsei sellise tõlgendusega ei nõustu, nende pressiesindaja seersant John Boyle'i kinnitusel alustasid uurijad asjaolude väljaselgitamisega veel samal hilisõhtul, kui rünnak toimus.

Möödunud neljapäeval kohtu ette ilmudes kandis tütar kaelatuge ning ema sõnul näeb ta rünnakust endiselt õudusunenägusid. Prokuratuur esitas Jenny Leigh Ennamoratile ja Stephanie M. Armstrongile, mõlemad 25aastased, süüdistused inimese ründamises ja kehavigastuste tekitamises. Nende kohtuprotsess algab 9. märtsil.

Kuigi New York Timesi kõnedele Ennamorati ja Armstrong ei vasta, on teada, et süüdistuste osas esitasid nad enda kaitseks väite, et Vasquezed viskasid nende hinnangul neidude üle hispaania keeles nalja. Väidetav mõnitamine oligi ärrituse ajendiks. Ohvrid ja pealtnägijad vaidlevad vastu, et Vasquezed ei provotseerinud ründajad mingil moel.

Politseiseersant Boyle julgustab kõiki Bostoni elanikke kodanikustaatusele vaatamata sedasorti rünnakutest teada andma. Boston on üks Ameerika nn varjupaigalinnadest (ingl k sanctuary city), mis tähendab, et kohalike politseijõudude käed on illegaalsete immigrantide riigivõimule üle andmisel suhteliselt seotud. Vasquezed elavad Bostonis viimased viis aastat. Boyle kinnitab, et ka n-ö dokumentideta linnas viibiv isik on rünnaku ohvriks langemisel ohver ka Bostoni politsei silmis ning ei pea tema vastu toime pandud kuriteost teatades kartma immigratsiooniametnike ukselekoputust.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee