RespiraatorFoto: Martin Ahven
Eesti uudised
2. märts 2020 14:48

OSTUHULLUS: apteegid ja ehituspoed on näomaskidest tühjaks ostetud (63)

Koroonaviirus on hüppeliselt kasvatanud nõudlust respiraatorite ja muud sorti näomaskide järele. Nii mõnigi Eesti apteek ja ehituspood peab tunnistama, et neil on laod maskidest tühjad.

Südameapteegi kommunikatsioonijuht Merle Väli tunnistas, et neil pole enam apteekides mitte ühtegi näomaski. „Praegu ei ole ka teada, millal uus tarne Eestisse jõuab,“ sõnas ta.

Apotheka omanikfirma Magnum Medicali sortimendi- ja ostuosakonna juhataja Martti Muna kinnitas, et nõudlus maskide järele on hüppeliselt kogu maailmas kasvanud. „Maskide olemasolu ühes või teises apteegis saab vaadata aadressilt raviminfo.ee, sisestades otsingusõnaks "mask". Tegeleme aktiivselt nii olemasolevatelt partneritelt uute koguste tellimise kui ka uute partnerite otsingutega,“ sõnas ta.

Benu Apteegi proviisor Liia Saava sõnul on ka neil olukord nukker. „Hetkel on meie apteekides seis selline, et kaitsemaske apteekides ega hulgiladudes saadaval ei ole. Minule kui apteekrile on öeldud, et uut kogust on oodata aprilli keskpaigas, kuigi lõpliku kuupäeva osas sõltume tarnijast,“ sõnas ta.

Apteegist tühjade kätega lahkunud kliendid on seadnud sammud ka ehituspoodide poole. Ka seal hakkab maskivaru otsa saama.

Optimera Estonia AS alla kuuluvatest Ehituse ABC kauplustest hakkavad samuti maskid otsa lõppema. „Kaitsemaskide müük on viimaste uudiste toel hüppeliselt tõusnud. Laoseis on piirkonniti erinev ja väheneb tempokalt,“ ütles Optimera müügi- ja turundusdirektor Margo Pruunlep. Pealinna poodidest küll ühtegi maski ei leia. „Kui hetkel on Tallinna Ehituse ABC kauplustes kaitsemaskid sisuliselt läbimüüdud siis näiteks Tartu, Narva, Pärnu kauplustes on veel kiirematel võimalik mask endale soetada,“ kirjeldas ta olukorda. 

Ka Bauhofidest on tänaseks näomaskid peaaegu otsas. „Müügid hakkasid hüppeliselt tõusma alates jaanuari keskpaigast ning kuna lisakoguseid hetkel juurde tellida ei ole, ongi maskid tänaseks peaaegu läbi müüdud,“ tunnistas Bauhofi turundusdirektor Evelin Pae.