Poliitika

Siseminister Mart Helme: uue rändekriisi puhkemisel oleme valmis taastama piirikontrolli (179)

Toimetas Triinu Laan, 2. märts 2020 09:05
Foto: Martin Ahven
Siseminister Mart Helme sõnul on Türgist liikvele läinud rändetulv ning maailmas üha laiemalt leviv koroonaviirus ohuallikad julgeolekule ja  inimeste tervisele ning vajadusel on Eesti riik valmis kehtestama meie välispiiridel täiskontrolli.

"Euroopa on silmitsi kahe kiirelt areneva kriisiga, mis üksteist võimendavad. Türgist on Euroopa poole teel võrreldes 2015. aastaga veelgi suuremad sisserändajate massid, mistõttu lisaks koroonaviiruse leviku piiramisele tuleb Euroopal olla valmis uueks rändekriisiks,“ ütles Helme.

Siseministri sõnul jälgib riik tähelepanelikult nii rändekriisi kui ka koroonaviiruse puhangut. "Vajadusel oleme valmis kehtestama meie piiripunktides ja välispiiridel täieliku dokumentide kontrolli ning soovimatute või riigile ohtlike inimeste tagasisaatmise või isoleerimise.“

Helme rõhutab, et Eesti ei ole nõus Euroopasse juba saabunud või saabuda võivaid immigrante vastu võtma.

„Frontex kui Euroopa Liidu kollektiivne piirivalveorgan peab rinderiikidele Kreekale ja Bulgaariale kujunenud olukorras kiiresti andma maksimaalset abi, et vältida uut lainet kontrollimatut sisserännet Euroopasse. Vajadusel on Eesti valmis saatma Euroopa välispiiride kaitseks lisajõude, et näidata oma solidaarsust,“  kinnitab Helme. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee