Juhtkiri

Juhtkiri | Kool kinni, õpilased ripakil (23)

Ohtuleht.ee, 1. märts 2020, 20:23
Foto: ALDO LUUD
Vanarahvatarkus küll keelab vanasse kaevu sülitamise enne, kui uus on valmis, kuid haridusministeerium ilmselt ei teadnud seda tõetera, kui Krabi kooli keset õppeaastat pauguga kinni pani. Jälle saame öelda, et mingid ametnikud kuskil kaugel ja kõrgel tahtsid kõige paremat, kuid välja kukkus nagu alati. Sest kool on küll kinni pandud, kuid osa õpilastest pole uut kooli veel leida suutnud. Reedese seisuga oli kindel koolikoht olemas vaid 26 õpilasel 38st.

Krabi koolis õppisid erivajadustega lapsed, kelle jaoks kardinaalne keskkonnavahetus ja uues koolis kohanemine pole kindlasti kergete killast. Samavõrra keeruline on ülesanne ka lapsevanemate jaoks, kel tuleb lapsele uus kool leida, ta senisest harjumuspärasest keskkonnast ümber kolida ja kogu perekonna elu-olu ümber korraldada.

Kui nüüd on kool kinni ja osa õpilastest ei hakkagi kusagil edasi õppima, siis kas ministeerium sellist olukorda jõulise sekkumisega taotleski? Võinuks ehk oodata vähemalt kolm kuud õppeaasta lõpuni, lasta õpilastel klassikursus lõpetada ja seni olnuks aega vaagida, mis koolist ja õpilastest edasi saab? Miks niimoodi ei tehtud? Lihtsaim on midagi ära keelata või kinni panna, kui aga öelda, et kooli järje peale aitamine pole enam ministeeriumi ülesanne, siis ongi tegu hingetu bürokraatiaga selle kõige halvemas tähenduses.

Praegu jääb ministeeriumi uisapäisa tegutsemisest mulje, et ametnik pani end tugevama õigusega maksma, kuid laste tegelik saatus ei huvita neid kuigipalju. Kui osa erivajadustega lapsi peab naasma koolidesse, kus nad käisid enne Krabi kooli ehk siis oma seniste probleemide juurde, mis sundis neid kooli vahetama, siis on tegu ju taandarenguga.

Kuna Eestis kehtib koolikohustus, siis õpilaste keset kooliaastat ripakile jäämise korral lasub vastutus mõtlematult tegutsenud haridusministeeriumil.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee