Maailm

Erdogan avas pagulastele ukse Euroopasse, Kreeka piiril läksid pagulased politseiga kähmlema (228)

Ohtuleht.ee, 29. veebruar 2020 12:20
Pazarkule piiripunktist Euroopasse tulla üritavad pagulased.Foto: Emrah Gurel / AP
Pärast 33 Türgi sõduri hukkumist venelaste tule all Süürias, reageeris Türgi president Recep Erdogan avaldusega, et ei kavatse enam Türki kogunenud pagulasi takistada Euroopa poole liikumisel.

Seepeale tugevdas Kreeka kohe turvameetmeid Türgi ja Kreeka piiril. Euroopa poole teel olevad pagulased jäid seejärel Türgi ja Kreeka vahele lõksu, millele järgnes Kreeka politseinike ja pagulaste vaheline füüsiline vägivald.

Erdogan põhjendas enda sammu pahameelega Euroopa Liidu suunas, mis pole tema sõnul piisavalt palju Türgit poliitiliselt toetanud Süürias ja lisaks polevat ka piisavalt maksnud selle eest, et Türgi majutas sõjakoldeist tulevaid pagulasi.

Euroopa Liidu piirile on Erdogani sõnul kogunenud kümneid tuhandeid pagulasi. The Guardian vahendas, et selline samm on türklaste otsene surve eurooplastele saamaks nende toetust Süürias väidetavalt kurdide vastu suunatud sõjakäigus. Lisaks Kreekale on otsese surve all ka Bulgaaria piir.Bulgaarlased on suunanud piirile 1000-pealise lisajõu. Väidetavalt on Türgis hetkel 3,6 miljonit Süüria põgenikku.

Samal teemal

28.01.2020
PINGED SÜÜRIAS: NATO pidas Türgi palvel hädaistungi, Erdogan ja Putin kavandavad tippkohtumist
28.01.2020
Idlibis hukkus 33 Türgi sõdurit, riik ei pruugi enam takistada pagulaste liikumist Euroopasse