VANGLA NELJAKORRUSELINE SISEHOOVITIIB: Salomonia Telman näitab Vene tänava vangla kambri (avatud aknaga) poole, kust kuus tütarlast põgenesid 1923. aastal.Foto: Riigiarhiiv
Tõnis Erilaid 28. veebruar 2020 22:30
Kui politsei 1929. aastal Nõmmel oma armukese veriseks peksnud mehe kinni pidas, siis avastati, et tema välispass Jugoslaavia kodaniku Vladimir Pavlovitši nimele oli ilmselt võltsitud. Neljaks kuuks purjuspäi rahurikkumise eest kinni peetud ja hiljem kautsjoni vastu vabastatud mees tunnistas aga peagi, et tegelikult on ta Belgradi endine politseikomissar Carko Radulovitš, keda kogu ilmas taga otsiti kui suuremat sorti riigivarast. Ta oli üle löönud politsei kogu rahakassa.

Välimuselt oli 31aastane pikk ja sale Radulovitš üsna noobel härra ja eks seetõttu algul usutigi, et ta tuli Eestisse, abiellumaks oma armukese Lydiaga. Härra seletas, et isa pärandas talle suurema summa raha ja Lydiaga tutvunud ta jõuka mehena üheksa aastat tagasi. Kui poliitilised olud Jugoslaavias talle vastuvõtmatuks läinud, siis varastanud ta sõber Pavlovitši välispassi ja tuli Eestisse Austria, Saksamaa ja Soome kaudu pakku. Pavlovitši välispass olevat igati ehtne.

Edasi lugemiseks vali endale sobiv plaan:
Üks artikkel
3,99
Ühe artikli lugemisõigus
Digipakett
0,00/kuu
11 erinevat digiväljaannetÜle 2000 artikli kuusJagamisõigus 4 sõbragaTellijatele mõeldud auhinnad