Sisuturundus

Aega ja raha säästev abiline köögis – mis see on? 

Euronics, 16. märts 2020 09:00
Nõudepesumasinal peaks olema kindel koht igas kaasaegses kodus. See suurepärane abiline vabastab sind tüütutest tegevustest, vähendab tõhusalt veearvel olevat summat ja mis kõige tähtsam – säästetud väärtusliku aja saad pühendada kõige olulisemale. Perele ja sõpradele.  Kuidas aga valida just sinu vajadustega kõige paremini sobiv nõudepesumasin? Selles aitavad selgusele jõuda järgnevad nõuanded. 

Vali sobiv suurus ja tüüp

On kahe erineva paigaldusmeetodiga nõudepesumasinaid: eraldiseisvad ja integreeritavad.

Eraldiseisvad masinad on viimistletud korpusega ja nende paigaldamiseks on tarvis vaid vee- ja kanalisatsioonitorustikku ning elektrit. Integreeritav nõudepesumasin vajab lisaks ka sobiva mõõduga mööblit ning ust katvat mööbliplaati.

Nõudepesumasina suuruse ja tüübi määrab pereliikmete arv ja köögi suurus. Võimalusel soovitame valida 60 cm laiuse mudeli, kuna need mahutavad rohkem ning nendesse nõude asetamine on mugavam. Väiksematesse ruumidesse sobib aga just kitsam, 45 cm laiune seade. Kui köögis aga standardmõõtudega nõudepesumasina jaoks ruumi ei leidu, on nutikaks lahenduseks väike lauapealne masin.

Vaata vee tarbimist

Veetarve keskmise pesutsükli kohta on toodud seadme energiamärgisel ja ei erine eriti palju nõudepesumasina mahtuvusest. 45cm laiusega masinad tarbivad reeglina 9-10 liitrit vett pesutsükli kohta, 60 cm laiusega masinad aga enamasti 10-12 liitrit. 12 nõudekomplekti käsitsi pesemisele kulub ligikaudu 30 liitrit vett ehk masinaga pestes kulutad lausa kolm korda vähem

Pööra tähelepanu müratasemele

Avatud köögiga korterites on kodumasinate võimalikult madal müratase kindlasti väga tähtis omadus. Tänapäevane nõudepesumasin ei ole külmikust palju valjem. Nõudepesumasinate müratase jääb 41 ja 55 dB vahele. Külmiku keskmine müratase on aga 35-43 dB. 6 dB võrra väiksem müratase tähendab aga, et seade tundub kõrvale kuni kaks korda vaiksem.

Ära unusta ka kuivatusklassi

Nõudepesumasina valikul tasub kindlasti pöörata tähelepanu ka kuivatamistõhususele.

Lihtsamate masinate puhul ei kasutata harilikult uuenduslikke lahendusi ning nende kuivatamise efektiivsus on madalam. Tuntud tootjate uuenduslikud lahendused parandavad kuivatustulemust ja vähendavad ka energiakulu.

Mis aga määrab nõudepesumasina hinnataseme?

Soodsamatel mudelitel on vaid põhifunktsioonid ning nende vee- ja energiatarve on enamasti veidi suurem. Kõrgema hinnaklassi mudelid on vaiksemad, parema energiaklassi ning pesu- ja kuivatustulemusega. Kõrgema hinnaklassi masinatel on rohkem mugavust parandavaid ning pesuvahendi ja vee kulu vähendavaid nüansse.

Parimatele nõudepesumasinatele on lisatud aga ka mitmeid uuenduslikke omadusi, näiteks spetsiaalsed pesemispiirkonnad väga määrdunud esemetele, nugade ja kahvlite sahtel või WiFi-ühendus nutika kodu lahenduste jaoks. Paljudel on ka kasutusel erinevaid mugavust lisavaid lahendusi.

Euronicsi väga laia valiku hulgast leiad alati just sinule sobiva nõudepesumasina. Vabanenud aega saad veeta aga oma lemmiktegevuste seltsis!

-------------------

Integreeritavaid nõudepesumasinaid toodetakse kolme erineva lahendusega:

Leia endale sobiv nõudepesumasin Euronicsi e-poest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee