Nädala TOP

Nädala tipud | Koroona on kohal (19)

Elis Kusma, arvamustoimetaja, 28. veebruar 2020, 17:42
Foto: Pixabay
Meditsiinilisest valmisolekust üksi ei piisa, et tõkestada koroonaviiruse levikut: näiteks ebaselgus selles, kuidas tagada sümptomiteta ohupiirkondadest naasnute kodus püsimine ja kes selle kinni maksab, võib viia haigestumisteni tervete töökollektiivide kaupa. Selgetest sõnumitest pole aga juttugi, kui siseminister võrdleb uudset viirust sinepiplaastritega tohterdatava külmetushaigusega, ent tema haldusalas olev ametiasutus sulgeb keset päeva uksed, et pärast köhiva välismaalase minematoimetamist asuda tööruume desinfitseerima.

Linnahall kaelast ära

Linnahalli ja seda ümbritseva mereäärse ala kordategemist on oodatud juba pikalt, ent ometi pole sellele hakanud riigi ega kohaliku omavalitsuse hammas. Et nüüd tahab suurejoonelise ehitusega alustada Tallink, ei tähenda mitte üksnes sadu miljoneid eurosid säästu maksumaksjatele, vaid et suure kasumi ootuses ettevõte ehitusega küllap ei venita.  Sestap on linnaisadel paras aeg mõelda, kuidas projekteeritavast uuest sadamast lähtuva liiklusega toime tulla.

Reformime vastuvõttu?

Riigikogu liikmeid hurjutanud presidendi kõne on paljusid ootuspäraselt ärritanud ja tõstatanud küsimuse, kas riigipeal sobibki vabariigi aastapäeval peomeeleolu rikkuda või tuleks presidendi vastuvõtu traditsiooni hoopis reformida. Kõnekamgi argument viimase kasuks on aga kutsutute hääletamine jalgadega – tänavu olevat 1500 kutse saanust kohale tulnud vaid alla 1000, puudujate poolelt leiab peaministrigi.

Ohverduseks üks minister

Ei tulnud üllatusena, et riigikogu ei toetanud apteegireformi pea peale pööramist eelviimasel tunnil, lükates EKRE algatatud eelnõu menetlusest välja. Erakond saab apteekide sulgemist (mille mastaapi on praegu raske ennustada) kasutada aga sotsiaalminister Tanel Kiige jalgealuse õõnestamiseks, vihjates juba praegu, et koalitsioonikaaslast ei pruugita umbusaldamisest säästa.

Maksumuudatustele vesi peale

Reformierakonna ettepanekut võimaldada rohkem teenivatele suuremat tulumaksuvaba miinimumi on valitsuskoalitsioonil lihtne pareerida maksurahu kokkuleppega, mis seda valitsust seob. Et maksumuudatustest ei maksa praegu juttugi teha, selgus ka hoolduskindlustusmaksu kehtestamise aruteludest.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee