DEMOKRAATIDE VALIMISVÄITLUS: Vasakult senaator Elizabet Warren, senaator Bernie Sanders ja endine asepresident Joe Biden.  Foto: AFP/Scanpix
Allan Espenberg 29. veebruar 2020 17:00
Sel sügisel, 3. novembril valitakse Ameerika Ühendriikidele uus president. Kas sellele kohale saab tagasi vabariiklaste esindaja Donald Trump või tuleb tema asemele mõni demokraat? Veel on kaheksa kuud aega, et demokraatide poolt presidendiks püüdlejatel enda vajalikkust ja võimekust nii rahvale kui ka parteile tõestada, sest Trumpil pole vaja tõmmelda, kuna tema on vabariiklaste presidendikandidaat tänavustel valimistel niikuinii. Või pole see sugugi kindel?

Laupäeval on Demokraatliku Partei eelvalimised Lõuna-Carolinas, kuid üks tähtsamaid päevi saabub partei tulevikku silmas pidades tuleval teisipäeval. Nimelt otsustatakse 3. märtsil ehk ameeriklaste kõnepruugis superteisipäeval (Super Tuesday) demokraatide presidendikandidaatide saatus tervelt 14 osariigis: nendeks on Alabama, Arkansas, California, Colorado, Maine, Massachusetts, Minnesota, Oklahoma, Põhja-Carolina, Tennessee, Texas, Utah, Vermont ja Virginia ning lisaks veel Ameerika Samoa. 

Edasi lugemiseks: