Eesti uudised

NORDICA ELAB! Tütarettevõte liisib rohkem lennukeid ja vahetab nime (22)

Viljar Voog, 28. veebruar 2020 12:19
Jan Palmer (vasakul) tutvustamas Regional Jeti uut brändi.Foto: Kuvatõmmis / Regional Jet
Regional Jet, lennufirma, mille omanikuks on 51 protsendi ulatuses Nordica ja ülejäänu kuulub poolakate LOTile, teatab täna uue brändi loomisest. Firmast saab Xfly ja teistele lennufirmadele teenuse osutamiseks liisitakse järgmise kuue kuuga juurde seitse Embraer 190/195 lennukit.

Firma töötajatele tehtud tutvustuses näidati ka firma uut kujundust Embraeri lennuki peal. „Kahju ainult, et see kunagi lendama ei hakka,“ nentis Regional Jeti juht Jan Palmer. Xfly jätkab nimelt oma lennukitega teistele firmadele teenuste pakkumist – suurimad partnerid on LOT ja SAS – ning edaspidigi maalitakse lennukid peaasjalikult partnerite värvidesse.

Selline võiks välja näha Xfly lennuki kujundus, kui ei peaks teenindama teisi firmasid. Foto: Kuvatõmmis / Regional Jet

2020. aasta lõpuks peaks Regional Jeti masinapark koosnema kokku 28 lennukist: uute Embraeri kõrval 12 Bombadier CRJ 900 ning üheksa propellerlennukit ATR72-600. Juba praegu lendavad kuus firma lennukit ka Tallinnast, kuigi võõrastes värvides.

„Läheb veel vist kuni kolm nädalat, kuni esimene lennuk läheb liinile,“ selgitas Palmer seitsme uue lennuki tulekut.

Palmeri sõnul on Regional Jet Euroopa firma: „Meil on praegu veidi rohkem kui 600 töötajat ja neist vist 290 Eestis ehk me oleme väljaspoolt Eestit suuremad. Meie ridadesse kuulub inimesi üle 30 rahvusest.“

Samal teemal

18.09.2019
Kuressaare lennuhanke uued tingimused jätavad Nordica mängust välja