Foto: Asso Ladva
Eesti uudised
28. veebruar 2020 05:39

Andmekaitse Inspektsioon lõpetas rattaringluse andmelekke uurimise (4)

Mullusuvist Tartu rattaringluse andmeleket ehk ligipääsu enam kui 20 000 kasutajaga andmebaasile uurinud andmekaitse inspektsioon ei tuvastanud, et see oleks kujutanud endast kasutajatele mingit ohtu.

Asjaolu, et süsteemi turvalisus oli nõrk, tegi toona võimalikuks ligipääsu enam kui 20 000 kasutajaga andmebaasile, ehk ohtu oli sattunud paljude privaatsus. Seda seepärast, et alates 1. juunist kuni vea avastamiseni juuli alguses oli võimalik kätte saada kasutajate nimed, meiliaadressid, telefoninumbrid ja kasutaja ID-d. 

Andmekaitse inspektsioon uuris Tartu linnavalitsuse tegevust. Rattaringluse andmelekke menetlus monitooris põhjalikult süsteemi ning tegi kindlaks, et kasutajad võivad end andmekaitse suhtes turvaliselt tunda, teatas inspektsioon veebruaris. Küll aga juhtisid nad Tartu linnavalitsuse tähelepanu asjaolule, et mahukate andmetöötlustega seotud projekte tuleb eelnevalt põhjalikult testida, et välistada võimalikult vara privaatsust puudutavad ohud.

Info vahejuhtumist jõudis RIAni mullu samuti 9. juulil, kui Tartu linnavalitsus andis teada rattaringlust pakkuva etteõtte Bewegeni andmebaasi turvanõrkusest. Kättesaadavad olid 7180 kasutaja isikukoodid, kuna nende konto oli ühendanud ka bussikaardiga.