Foto: Asso Ladva
Siim Randla 28. veebruar 2020 05:39
Mullusuvist Tartu rattaringluse andmeleket ehk ligipääsu enam kui 20 000 kasutajaga andmebaasile uurinud andmekaitse inspektsioon ei tuvastanud, et see oleks kujutanud endast kasutajatele mingit ohtu.

Asjaolu, et süsteemi turvalisus oli nõrk, tegi toona võimalikuks ligipääsu enam kui 20 000 kasutajaga andmebaasile, ehk ohtu oli sattunud paljude privaatsus. Seda seepärast, et alates 1. juunist kuni vea avastamiseni juuli alguses oli võimalik kätte saada kasutajate nimed, meiliaadressid, telefoninumbrid ja kasutaja ID-d. 

Info vahejuhtumist jõudis RIAni mullu samuti 9. juulil, kui Tartu linnavalitsus andis teada rattaringlust pakkuva etteõtte Bewegeni andmebaasi turvanõrkusest. Kättesaadavad olid 7180 kasutaja isikukoodid, kuna nende konto oli ühendanud ka bussikaardiga.

Samal teemal

Kommentaarid  (4)

kes ei kiida akitse tööd 28. veebruar 2020 16:37
blokitakse si t a r a ta ste poolt siin
Andmekitse tunnistab ohtu siis kui soovib 28. veebruar 2020 16:36
kui Korterühistu soovib saada teavet korteriomaniku kohta KOV -st,kas mittemaksja kuude viisi on pöördunud abiks ja on saanud ...., sest lapsed käivad ju KOV lasteaias või pearaha eest teises KOV, koolis.Siis on tegemist ohuga! Tüüp, kes võtnud hüpoteeke ning kuulutanud endale pankroti- ei võetagi lapsi ära?Hoolitseb?! Uue seaduse järgi võib sellisel juhul saada KÜ vaid vara müügil 5% ja edaspidi nagu Viioli võlga:).Seega on meil vandid ausees.Kujutage ette, et selliste andmete värk on oht isikule, kes elab teiste kulul,Julia Bannõh=pigem on tema OHT!
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS