Seisukoht

Seisukoht | Uus ja karm reaalsus 

Kristjan Roos, Linnalehe vastutav toimetaja, 27. veebruar 2020, 17:21
Järgnes täna hommikul uus uudis: ka Eestis on avastatud esimene koroonaviiruse juhtum, nimelt oli bussiga Riiast Tallinna teel olnud iraanlane tundnud kurgus kipitust ja helistanud ise numbril 112. Foto: Andres Varustin
Kolmapäevani näis koroonaviirus paljude jaoks midagi kauget, mis küll maailmas on juba pahandust ja ka surma külvanud, aga justkui mõnes mõttes maailma äärealale Eestisse ei näikse iialgi jõudvat. Veel nädala alguses tehti viirusest rääkides sotsiaalmeedias pigem nalja.

Kuni tuli uudis, et Pärnu haiglas pandi karantiini Põhja-Itaaliast tulnud inimene, kes kahtlustas endal koroonaviirust. Kuigi mõni tund hiljem siiski selgus, et tal ei olnud viirust, järgnes täna hommikul uus uudis: ka Eestis on avastatud esimene koroonaviiruse juhtum, nimelt oli bussiga Riiast Tallinna teel olnud iraanlane tundnud kurgus kipitust ja helistanud ise numbril 112. Tuleb vaid hinge kinni hoida, et samas bussis olnud 21 kaasreisijat pole samuti nakatunud...

Samal teemal

Mõnes mõttes võib öelda, et pärast koroonaviiruse saabumist pole maailm enam endine. Juba praegu on näiteks spordivõistlusi ära jäänud ning soovitatakse paljudesse riskipiirkondadesse mitte reisida. Õhus on isegi olümpiamängude ja jalgpalli EM-i ärajäämine. Koroonaviirus on mõju avaldanud ka maailma majandusele, näiteks on langenud nafta hind ja ennustatakse majanduslangust.

Seega pole enam ükski abinõu liigne. Hea, et näiteks koolid on viirusega seoses teavet hästi jaganud. Terviseamet on samuti olnud operatiivne. Nüüd tuleb loota, et ka tavakodanikud võtaks olukorda tõsiselt: kui ikka oled lastega koolivaheajal Itaalias reisimas käinud, siis tõesti ära kaks nädalat tööle mine ega lapsi kooli saada!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee