Sisuturundus

See raamat aitab soiku vajunud suhtesse särtsu tuua! 

Krista, rahulolev klient, 28. veebruar 2020, 10:27
Foto: Envato Elements
Kui suhtesse on tekkinud mõrad, tuleb nendega tegeleda. Sest armastus on ju seal all olemas – sellepärast kunagi üksteist leiti. Pole midagi üllatavat, kui juhtub, et õnn ja rõõm jäävad argipäevamurede taha peitu… mõlemal osapoolel tekivad pinged, öeldakse ehk armsale halvastigi…

Nagu mainitud, sellisel puhul tuleb suhtega tegeleda. Esimese variandina võib ehk silme ette kerkida variant minna pereterapeudi juurde. Kuid tegelikult saab veel lihtsamal moel – näiteks raamatuga „Lepime kokku, sest armastus on tegudes“. Nagu mina koos abikaasaga seda tegime. Oleme olnud koos seitse aastat, sellest neli abielus.

Raamatu pealkiri ütleb juba kõik ära. Mängu alustades arutatakse ühiselt läbi, millised partneri tegevused sulle meeldivad ja millised mitte. See on väga oluline mängu osa, sest siia tuleb pühendada aega ja tähelepanu.

Ma vestlen sinuga päevasündmustest vähemalt 15 minutit.

Ma ei tegele kõrvaliste asjadega, kui sa tahad, et ma sind kuulaksin.

Ma viin sind kinno.

Ma ütlen, et oled nii laisk.

Ma teen ühe suitsu.

See on vaid väike hulk nendest tegevustest, mida võib välja tuua ning millele hiljem punkte anda. Sina paned oma vihikusse kirja need tegevused, mida su partner soovib, et teeksid. Sinu partner paneb enda vihikusse kirja aga sinu soovitud tegevused. Kui esmapilgul tekib tunne, et ei tahaks ebameeldivusi toonitama hakata, siis tegelikult saime aru, et see aitab siiski partneri tundeid rohkem mõista!

Kogunenud punktide eest saab preemiaid! Vali ise, mis on sinu jaoks elevust tekitav – on see massaaž, kinno minemine või midagi muud toredat. Eesmärk on oma partnerit selle nelja mängunädala jooksul siiralt rõõmustada ning et heade tegude tegemine kujuneks harjumuseks. Tänu sellele kõigele olete mõlemad suhtes rahulolevamad ja õnnelikumad.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et mäng:

• Aitab partnerit paremini mõista
• Annab motivatsiooni
• Parandab suhte kvaliteeti
• Muudab rutiinse elu põnevamaks ja lõbusamaks
• Võimaldab enda ja partneri käitumist analüüsida
• Aitab välja selgitada, mida partner sinult tegelikult soovib
• Annab võimaluse ennast väljendada
• Suurendab lähedust ja sidet

Mänguraamatu täitmine ei võta igapäevaselt kuigi palju aega ning tulemus on igal juhul seda väärt! Minu meelest võib seda raamatut üha uuesti läbi mängida - näiteks korra aastas või siis, kui tunned, et asjad pole nii hästi kui peaksid.

Mida arvab aga pereterapeut Kärt Kase, kes on raamatute „Suhteaudit: käsiraamat paaridele” ja „Kuidas hoida armastust?” autor?

Meeldiv on, et mängu loojad lähtuvad põhimõttest, et saame ennast muuta, mitte teist. Mäng baseerub õppimispsühholoogial ja selle loogika on paigas. Mäng on hariv ja kasulik eriti noortele, kes alles suhtekogemust on omandamas, aga ka neile, kes pole kaua aega oma suhtega tegelenud, vaid lasknud asjadel minna oma tuttavat ja harjumuspärast rada. Kui on siiski soov, et suhe muutuks, võib mäng olla sobivaks esimeseks sammuks. Mis edasi saab kui mäng lõpeb? Loodetavasti olete teadlikumad sellest, mis teie partnerile teie tegudest meeldivad ja millised mitte. Eeldatavasti olete mängu abil suurendanud positiivsete tegude arvu ja nautinud mitmeid preemiaid. Vajadusel võite mängu taas mängida.

Olemas on ka versioon vanemale ja lapsele. „Lepime kokku lapsega” on põnev ja arendav mäng, mis aitab lapsel teha oma käitumises positiivseid muutusi. Mäng põhineb samuti punktisüsteemil, kus hea käitumisega kogub laps punkte, et vanemalt auhind välja teenida. Preemiateks võib olla kinopilet või taskuraha. Preemiad motiveerivad last rohkem pingutama.

Mängu mängimisel suureneb lapsel tema teadlikus oma käitumisest, positiivsete tegevuste hulk ja saadakse lahti halbadest käitumisharjumustest.

Lisainfot saad ka SIIN!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee