Eesti uudised

KA BÖRS ON NAKATUNUD! Asjatundjad hoiavad kätt pulsil: kuidas koroonaviirus mõjutab Eesti majandust? 

Marvel Riik, 27. veebruar 2020 11:00
EMOTSIONAALSUS: Majandusanalüütik Mari Lauri hinnangul ei tuleks langusi börsi võtta kui kuulutust uuest majanduslangusest, sest languste ja tõusude taga on omajagu emotsioone. Murelikud uudised koroonaviirusest mõjuvad kahtlemata emotsionaalselt.Foto: Tiit Blaat / Ekspress Meedia
Kas uus koroonaviirus toob Eesti õuele majanduslanguse? Asjatundjad nendivad, et investorid peavad viirust aktsiaturgudel suureks riskiks ja lähinädalad otsustavad, mida see tähendab maailma majandusele. „Põhjust paanikaks pole,“ rahustab siiski majandusanalüütik Maris Lauri. 

Omajagu on spekuleeritud selle üle, millal tuleb uus majanduslangus. Ühendriikide majandusanalüütikud on vaidlustes justkui konsensuseni jõudnud selles, et see võiks alata käesoleva kümnendi alguses. Seoses koroonaviiruse levikuga, mis on halvanud tööpõlde ja majandustegevust, on nii Eesti kui ka maailma börsidel näha aktsiahinna kukkumist. Investorid on viiruse tõttu ettevaatlikud ehk otsivad ostmise asemel müügivõimalusi. Kas uus majanduslangus on siis käes?

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

27.01.2020
2814 SURNUT: uus koroonaviirus on levinud kokku 50 riigis ja territooriumil. Itaalias juba 655 haigusjuhtu
27.01.2020
MIS PÄÄSTAB OHTLIKE VIIRUSTE EEST? Kas näomaski kandmisest on mingit kasu?
27.01.2020
SÄILITA RAHU! Perearstide kümme käsku: kuidas käituda koroonaviiruse kahtluse korral
20.01.2020
Peavalud tulekul? Koroonaviiruse jätkuv levik võib sassi lüüa Eesti moebrändide ja elektroonika müüjate töö