Maailm

Artikkel ilmus algselt kl 01.40

Milwaukee õlletehasest vallandatud töötaja lasi maha viis endist kolleegi (9)

Toimetas Greete Kõrvits, 27. veebruar 2020 16:15
Politseinikud Molson-Coorsi õlletehase juures.Foto: AP/Scanpix
USAs Milwaukee linnas Wisconsini osariigis toimus kohaliku aja järgi kolmapäeva pärastlõunal tulistamine. Hukkunuid on kuus, nende seas ka ründaja ise.

Tulistamine toimus kohalikus Molson-Coorsi õlletehases ning USA meedia andmeil oli tulistaja tehase endine töötaja, 51aastane mees, kes alles hiljuti sule sappa sai.

Hukkunute kohta tulid esialgu erinevad numbrid, kuid neljapäeva hommikuks kinnitab enamik väljaandeid, et ohvreid on viis, samuti leidis juba õhtul kinnitust, et tapja sai ka ise enda käe läbi surma. Tulistamise hetkel viibis tehases tuhatkond töötajat, kohe tehase kõrval asub koolimaja, millest politsei õpilased viivitamatult evakueeris. Kümme minutit pärast tulistamise algust hakkasid töötajad firmalt tekstisõnumeid saama, mis teavitasid tulistajast ning manitsesid uksi lukustama ja ohutut kohta otsima. Molson-Coors Milwaukees on üks Ameerika suurimaid õlletehaseid mitte ainult töötajate arvu, vaid ka pindala poolest, kogu tehasekompleks koosneb mitmest tootmis- ning kontorihoonest.

Mitmed teised Milwaukee linna ärid algatasid järgmisel päeval annetuste kogumise kannatanute lähedaste toetuseks. Tehase töö jääb järgnevaks nädalaks seisma.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee