Juri Ustimenko. Foto: Aldo Luud
Siim Randla 27. veebruar 2020 07:17
Riigikohus ei võtnud arutada vangivalvuri mõrvakatse eest Tartu maakohtus süüdi mõistetud sarimõrvari Juri Ustimenko ja teda mõrvale õhutanud Nikolai Lilitškini kaebust Tartu ringkonnakohtu otsusele.  

Süüdistuse järgi lõi Ustimenko 2017. aasta 14. veebruaril Tartu vanglas Lilitškini kihutamisel žiletiterast tehtud ründevahendiga vanemvalvurit kaela ja kätte eesmärgiga valvur tappa. Lilitškinit süüdistab prokuratuur ka selles, et ta ässitas Ustimenkot vanglaametnikel päid otsast lõikama. Veel süüdistatakse Ustimenkot kaasvangile kuuma veega põletushaavade tekitamises ning selles, et ta tegi 2016. aastal vanglast justiitsministeeriumile pommiähvarduse. Lilitškinit süüdistatakse ka vanemvalvuri jalaga löömises.

Mullu mais mõistis Tartu maakohus nad süüdi. Ustimenko sai oma eluaegsele vanglakaristusele lisaks üheksa aastat ning teda mõrvale õhutanud Lilitškin kaheksa aastat, kaks kuud ja 19 päeva vangistust. Mõlemad vaidlustasid maakohtu otsuse Tartu ringkonnakohtus, kes jättis kaebused rahuldamata.

Tartu ringkonnakohtu otsusele esitasid nad kassatsioonkaebuse riigikohtule. Sel nädalal ei võtnud riigikohus seda menetleda. Seega on Tartu ringkonnakohtu otsus jõustunud.

2002. aasta märtsist maini mõrvas Ustimenko koos Dmitri Medvedeviga seitse inimest, kaks inimest suutsid nende käest eluga pääseda.

Ustimenko on vangi mõistetud eluks ajaks, kuid karistuse algusest 30 aasta möödudes on tal võimalus taotleda ennetähtaegset vabastamist.

Samal teemal

Kommentaarid  (21)

kati 2. märts 2020 13:15
no sellised mörtsukad ei peaks kull elama ,temast ei saa kunagi enam inimest kes vöiks vabaduses elada. Sööta joota tuleb teda veel väga pikka aega,sest vördlemisi noor vist.
... Prokuratuur,PPAja Kapo esindavad eestis sadistlike elajaid ja imevad ... 29. veebruar 2020 19:59
See on invasiivne süsteem implantaatidele, mida kasutatakse kaugelt ja stimuleeritakse. Süsteemi toetab tervishoid, kuid tegelikkuses on see ebaseaduslik kontroll, mis eemaldab inimese individuaalsuse, privaatsuse, väärikuse ja sõltumatuse. Iga tegevus salvestatakse. Kes tahes vaatab iga tegevust, sealhulgas urineerimist, minestamist ja soost. Iga südamelöök ja hingamine, kui keegi seda järgib. Pange tähele, et neid kasutatakse satelliitide ja ka droonide kasutamisel. Selle süsteemiga teostatud piinamine ja surm ei jõua kunagi kohtu ette?
Kõik kommentaarid

SISUTURUNDUS