Krimi

Vangivalvuri mõrvakatse: sarimõrvar Juri Ustimenko ei saanud riigikohtus õigust (22)

Siim Randla, 27. veebruar 2020, 07:17
Juri Ustimenko. Foto: Aldo Luud
Riigikohus ei võtnud arutada vangivalvuri mõrvakatse eest Tartu maakohtus süüdi mõistetud sarimõrvari Juri Ustimenko ja teda mõrvale õhutanud Nikolai Lilitškini kaebust Tartu ringkonnakohtu otsusele.  

Süüdistuse järgi lõi Ustimenko 2017. aasta 14. veebruaril Tartu vanglas Lilitškini kihutamisel žiletiterast tehtud ründevahendiga vanemvalvurit kaela ja kätte eesmärgiga valvur tappa. Lilitškinit süüdistab prokuratuur ka selles, et ta ässitas Ustimenkot vanglaametnikel päid otsast lõikama. Veel süüdistatakse Ustimenkot kaasvangile kuuma veega põletushaavade tekitamises ning selles, et ta tegi 2016. aastal vanglast justiitsministeeriumile pommiähvarduse. Lilitškinit süüdistatakse ka vanemvalvuri jalaga löömises.

Mullu mais mõistis Tartu maakohus nad süüdi. Ustimenko sai oma eluaegsele vanglakaristusele lisaks üheksa aastat ning teda mõrvale õhutanud Lilitškin kaheksa aastat, kaks kuud ja 19 päeva vangistust. Mõlemad vaidlustasid maakohtu otsuse Tartu ringkonnakohtus, kes jättis kaebused rahuldamata.

Tartu ringkonnakohtu otsusele esitasid nad kassatsioonkaebuse riigikohtule. Sel nädalal ei võtnud riigikohus seda menetleda. Seega on Tartu ringkonnakohtu otsus jõustunud.

2002. aasta märtsist maini mõrvas Ustimenko koos Dmitri Medvedeviga seitse inimest, kaks inimest suutsid nende käest eluga pääseda.

Ustimenko on vangi mõistetud eluks ajaks, kuid karistuse algusest 30 aasta möödudes on tal võimalus taotleda ennetähtaegset vabastamist.

Samal teemal

4. september 2019, 06:26
Sarimõrvar Juri Ustimenko vaidlustas süüdimõistmise vangivalvuri mõrvakatse eest
9. juuli 2019, 07:40
45 PÄEVA PESEMATA: sarimõrvar nõudis kohtus hüvitist

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee