Eesti uudised

Tapmises süüdistatav mees: „Ma olen süüdi, ma ei eita seda. Aga kannatanu provotseeris ka ise.“ 

Kristjan Väli, 26. veebruar 2020, 20:39
„Palun lubage mul elektroonvalvega välja. Siis saate mu üle vaadata ja luban, et ei tee mitte midagi ebaseaduslikku.“Juri HabarovFoto: Tiit Tamme
„Ma pole elus kedagi löönud. Pole isegi selliseid mõtteid olnud peas. Ma lihtsalt hoiatasin teda, et kui ta ründab, siis ma kaitsen ennast,“ ohkab kohtualune Juri Habarov, keda süüdistatakse inimese tapmises. Mees tunnistab, et otsustas tõepoolest konflikti noaga lahendada, kuid ei tahtnud kedagi tappa.

Juri Habarov (72) tuuakse Harju maakohtu saali kahe turske politseiniku saatel. Seejuures on pikk ja kõhetu kohtualune rahulik ja viisakas. Ta paneb raudus käed enda ette, jälgides asjade edasist kulgu. Habarovit süüdistatakse kuritöös, mis toimus mullu augustis, kui ta käis Tallinna kesklinnas kasiinos. Süüdistuse järgi tekkis tal konflikt Vladimiriga, kes oli samuti seal. Habarov haaras tüli lahendamiseks noa ja pussitas teda kolmel korral. Üks noalöökidest läks Vladimirile kõhtu, teine kaenla alla ja kolmas rindu. Ohver kukkus löökide tagajärjel tänavale pikali ja tema haavadest voolas verd. Kõike seda pealt näinud kaks naist kutsusid välja politsei ja kiirabi. Vladimir suri kaks päeva hiljem Põhja-Eesti regionaalhaiglas. 

Edasi lugemiseks:

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee