Repliik

Eesti Pank | Koroonaviirus pole europangatähtede kaudu levinud (8)

Arvamustoimetus, 26. veebruar 2020 18:29
Foto: Tiit Tamme
Kuna Hiinas on asutud käibes olevat sularaha koroonaviirusesse nakatumise riski vähendamiseks desinfitseerima, siis kas ka Eesti Pank tegeleb paberraha ja müntide desinfitseerimisega?

Rait Roosve, Eesti Panga sularahaosakonna juhataja: Euroala keskpangad hindavad regulaarselt europangatähtede tootmise ja ringlusse laskmise võimalikku mõju rahvatervisele, pöörates muu hulgas tähelepanu ka viiruste levikule. Seni ei ole leitud ühtki tõendit, mis näitaks, et koroonaviirus on levinud europangatähtedega.

Viiruse levimise mõttes pole oluline, kas pangatäht on uus või on see juba mõnda aega ringluses olnud. Samas tuleb märkida, et Eestis on ringluses oleva sularaha kvaliteet euroala keskmisest kõrgem. Eesti Panga jaoks on oluline, et Eestis ringleks puhas ja igas mõttes kvaliteetne sularaha. Kui määrdunud või vigastada saanud raha jõuab keskpanka, siis keskpank hävitab sellise raha automaatse sorteerimise käigus.

Mis puudutab konkreetsemalt Eesti Panga toimimist, siis koroonaviiruse valguses oleme üle vaadanud oma tegevuskava olukorras, kui peaks puhkema epideemia. Oleme lisanud oma hoonekompleksis võimalusi, et töötajad ja külalised saaksid enda käsi desinfitseerida. Lisaks jälgime jooksvalt tervishoiuameti teateid ja soovitusi ning oleme teavitanud oma töötajaid viiruse ohust ja ennetamiseks vajalikest sammudest. Samuti oleme valmis selleks, et rohkem töötajaid peavad tegema kaugtööd ja pidama koosolekuid telekonverentsi kaudu.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee