Eesti uudised

Tallink saab linnahalli taha oma sadama ja plaanib kontserdisaali taastada (24)

Toimetas Triinu Laan, 26. veebruar 2020 12:32
Maa-ala plaan mis hõlmab uue konverentsi- ja kontserdikeskuse, Tallinki sadama ning hotelli, äri- ja vabaajakeskuse kinnistute perimeetrit. Foto: Tallinna linnavalitsus
Tallinna linn sõlmis kolmapäeval ühiste kavatsuste kokkuleppe Tallink Grupi AS ja  investeerimisfirma ning Tallinki suuraktsionäri Infortariga linnahalli arendamiseks rahvusvaheliseks konverentsi- ja kontserdikeskuseks koos seda toetava reisisadama, hotelli, ärikeskuse ja restoranide, kohvikute ja meelelahutusvõimalustega.

Tallinki juhi Paavo Nõgese sõnul on Tallinkil plaan linnahalli kontsertsaal taastada ning rajada sinna 5000-kohaline multifunktisonaalne kontsertsaal. Koos investeerimisfirmaga Infortar rajatakse sinna reisisadam, hotell ja kaubandus- ning ärikeskus.

Projekt peaks valmis saama kolme aasta jooksul, lubas Nõgene. Linnapea sõnul võib kogu arendus siiski kauem aega võtta, kuna vaja on läbi viia veel projekti sobivuse uuringud.  

Tallinki ja Infortari ühiselt arendatava kompleksi maksumus on 300 miljonit eurot. Loodavast ühisfirmast hakkab Tallinna linnale kuuluma 34%, Tallinkile ning Infortarile kummalegi 33%. Lisaks panustab linn ühisettevõttesse linnahalli ja linnahalliga piirnevate linnale kuuluvate kinnistutega. 

Kõlvarti sõnul panustab linn projekti ka liikluskorraldusega. "Väga palju variante pole, liiklus peab minema maa alla," viitas ta tunneli ehitusele. 

„Meie visioon on koos linnaga rajada linnahalli ja selle ümbrusse atraktiivne ning terviklikult toimiv konverentsi- reisisadama- ja meelelahutuskompleks, mis avab taas uue Tallinna mereäärse piirkonna linnarahvale ning toob linna senisest veelgi rohkem väliskülastajaid. Reisisadama liitmine konverentsikeskuse kompleksiga on võtmetegur, mis võimaldab erasektoril sellist projekti kasumlikult opereerida ning kogu piirkonda elavdada,“ lausus Nõgene. Nõgene hinnangul hakkab uut rajatavat piirkonda külastama aastas üle 10 miljoni inimese.

Tallinki juht lubas ka, et linnahalli taha reisisadama arendamine ei tähenda, et nad muutuksid Tallinna Sadama konkurendiks. "Rootsi liini laevad jäävad ka edaspidi Tallinna Sadama kliendiks."

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee