Eesti uudised

Etnoloog Aimar Ventsel: EKRE tõrvikurongkäigust on kujunenud tsiviilrituaal  (48)

Toimetas Triinu Laan, 26. veebruar 2020 11:54
Foto: Teet Malsroos
Etnoloog ja antropoloog Aimar Ventsel käis vabariigi aastapäeval Tallinnas tõrvikurongkäigus ning avastas, et Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna poliitilisest rituaalist on omatahtsi kujunenud tsiviilrituaal.

ERRi portaalis avaldatud arvamusloos kirjutab Ventsel, et rongkäigus osalemise põhjuseks oli juba ammune soov EKRE tõrvikurongkäiku oma silmaga näha. Ta kiidab ürituse head organiseeritust ja leiab, et tegemist oli rahuliku jalutuskäigu ja perekondliku üritusega, kus oluliseks asjaks on enda ja teiste koos tõrvikuga pildistamine.

"Ma olen väga skeptiline väite suhtes, et EKRE tõrvikurongkäigus käivad inimesed on ainult antud erakonna pooldajad või liikmed. Pigem on EKRE poliitilisest rituaalist kujunenud omatahtsi tsiviilrituaal – tullakse pidupäeval välja iseseisvuspäeva tähistama ja teistega koos olema," kirjutab Ventsel ning usub, et  rongkäigu populaarsuse üheks põhjuseks on asjaolu, et samal ajal konkureerivat üritust ei toimu ka ja kõik ei viitsi televiisori ees lõputut kätlemist vahtida.

"Lastel on tõrvikurongkäigus kõndides vaieldamatult lõbusam kui kodus istudes ja kus mujal nad ikka tõrviku pihku saaksid," nendib etnoloog. 

Samal teemal

25.02.2020
ÕL VIDEO JA GALERII | KONSERVATIIVI OSALUSREPORTAAŽ: EKRE tõrvikurongkäik ehk „Pistke see tõrvik endale…“ ja „Elagu Eesti!“
24.02.2020
Mammi vaatas televiisorit: liiga palju kirikut ja liiga vähe viisakust, aga tulevik tundub siiski helge
02.02.2020
GALERII | „ELAGU EESTI!“ Tartu rahu rongkäigu Hiina päritolu tõrvikud osteti Lätist
25.02.2019
LIBERASTI OSALUSREPORTAAŽ: EKRE tõrvikurongkäik ei teinud minust ekreiiti

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee