Eesti uudised

Rail Baltic Estonia uueks juhiks sai Tõnu Grünberg (11)

Toimetas Aare Kartau, 26. veebruar 2020 09:09
Tõnu Grünberg.Foto: Raul Mee
Alates 1. märtsist asub Eestis Rail Baltica projekti elluviiva ettevõtte Rail Baltic Estonia juhatuse esimehena ametisse telekommunikatsiooni valdkonna tippjuht Tõnu Grünberg.

Grünberg on olnud mobiilsideettevõtte Telia Eesti tehnoloogiadirektor ja juhatuse liige, TeliaSonera grupi Euraasia regiooni tehnoloogiadirektor ning juhtinud Telia grupi tütarettevõtet Ucell Usbekistanis. Kuni Rail Baltic Estonia meeskonnaga liitumiseni oli Grünberg vanemkonsultant Dubai juhtimiskonsultatsiooni ettevõttes Sense Strategy. 

„Näen oma eesmärgina koostöös Rail Baltic Estonia meeskonnaga viia ellu nii Eestile kui kogu Euroopale olulist megaprojekti. See on kahtlemata suur väljakutse, mis annab meie regiooni arengule positiivse tõuke pikkadeks aastakümneteks. Minu esimeseks prioriteediks on kindlustada ehitustegevuste ajakavas püsimine ja seeläbi tagada projektile järgnevate perioodide rahastamine. Samuti kindlustada organisatsiooni sujuv toimimine,“ lausus Grünberg, kellel on on magistrikraad Chalmersi Tehnikaülikoolist ning ta on ennast täiendanud Rootsi juhtimisinstituudis ja London Business Schoolis. 

„Mul on hea meel, et oleme nõukogu põhjaliku ja kollegiaalse töö tulemusena leidnud Rail Baltic Estoniale uue juhi, Tõnu Grünbergi. Tõnu ülesandeks on projekti kiirendamine, juhtimisel suurema integreerituse saavutamine ja lõppkokkuvõttes kvaliteetse ja keskkonnasõbraliku raudteeühenduse loomine Eestist Euroopasse, millest võidavad nii Eesti kui naaberriikide elanikud ja ettevõtted,“ lausus Rail Baltic Estonia nõukogu esimees André Küüsvek.

Tõnu Grünberg alustab Rail Baltic Estonia OÜ juhatuse esimehena tööd 1. märtsil. Tema eelkäija Riia Sillave lahkus novembris isiklikel põhjustel ametist.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee