Eesti uudised

Tartu Ülikool keelas Huaweiga seotud artikli avaldamise (11)

Eesti Ekspress, 26. veebruar 2020 08:03
Tartu ülikooli peahoone.Foto: Aldo Luud
Tartu Ülikool sõlmis koostööleppe Huaweiga, ent kui ülikooli ajakirja Universitas Tartuensis ajakirjanikud sellest artiklit kirjutama hakkasid, otsustas keegi juhtkonnast, et see lugu ei tohi ilmuda.

Ajakirja veebruarikuu numbris pidi ilmuma Mari Eesmaa artikkel ülikooli ja Hiina suurkorporatsiooni Huawei vahel eelmise aasta sügisel sõlmitud koostöökokkuleppest – autor ise ütleb, et tema artikli mitteilmumise täpseid tagamaid ei tea ja sai otsusest teada ülikooli kommunikatsioonijuhilt.

„Olin eelkõige pettunud – miks Tartu Ülikool, kus ma olen omandanud oma ajakirjanduslikud oskused ja kriitilise mõtlemise, paneb mulle nüüd suukorvi pähe,“ räägib Eesmaa.

Selgus, et initsiatiiv artikli mitteavaldamiseks tuli arendusprorektorilt Erik Puuralt, kes tunnistas, et tõepoolest tema tõstatas küsimuse, kas selline artikkel Universitas Tartuensises avaldada – tema arvates oleks asja pidanud arutama ajakirja kolleegium, kuhu tema tahtis artikli küsimuse suunata, ent kolleegium pole juba viis aastat koos käinud.

„Mulle näis, et ülikool kardab, et Huawei võtab siis rahastuse ära, tühistab lepingu, kui ülikooli rahastatavas ajakirjas ilmub Huawei kohta artikkel, mis ei räägi ainult, kui hea see koostöölepe on, vaid viitab ka selle kitsaskohtadele,“ sõnas võrdlemisi tasakaaluka, ent siiski keelatud loo autor Mari Eesmaa.

Refereeritud artikli täistekst Eesti Ekspressis.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee