Sisuturundus

Vastame naiste sagedastele küsimustele: mis on ilusüstide pikaaegne mõju tervisele? 

The Health Clinic, 28. veebruar 2020, 11:12
Lugematu hulk naisi üle maailma armastab hoida oma ilu nooruslikuna ilusüstide abil. Kõige sagedasemad piirkonnad on just huuled, lõug, silmaümbrused ning laup. Mitmed naised lasevad ilusüste teha iga paari kuu tagant ning ülemaailmne trend on selgelt kasvavas joones. Räägitakse suisa 200% suurusest kasvust viimase kümne aasta jooksul.

Üheks põhjuseks on kindlasti täite -ja botuliinisüstide materjalide ja süstetehnikate kiire areng viimastel aastatel, mis võimaldavad saavutada äärmiselt loomulikku ja nooruslikku tulemust. Samuti vähendada oluliselt vajadust kirurgiliste meetodite järele või siis neid pikemaks ajaks edasi lükata.

Kuid isegi siis, kui lasta ilusüste teha kogenud arstide käe all, kas on oht, et me käsitleme seda protseduuri liiga argisena? Nagu mainitud, on ilusüstide populaarsus kasvanud aastatega eksponentsiaalselt, seega varsti võib see olla sama rutiinne tegevus kui näokreemi kasutamine või kehakoorimine. Tekib küsimus: milline on ilusüstide pikaaegne mõju inimese tervisele?

Riskid füüsilisele tervisele

Ilusüstide tegemise järgselt võib kaasuda teatud määral turset või punetust süstekohal, mis üldjuhul möödub 1—2 päevaga, huultel võib turse kesta veidi kauem. Mõnikord võib tekkida verevalum.

Harva võib ette tulla allergilist tüüpi reaktsioone või täitesüstide puhul ka sõlmekesi. Viimaseid esineb uuemate ja puhtamate preparaatidega vähem, kui need on õigesti valitud ja korrektselt manustatud. Infektsioonirisk on korraliku naha desinfitseerimise ja steriilsete instrumentide kasutamise korral madal. Botuliintoksiini süstide riskid on enamasti esteetilist laadi, kuid korrektse teostuse korral peaaegu alati välditavad. Botuliintoksiini mõju kaob 3 — 4 kuuga ning neid süste võib teha minimaalselt nelja kuu tagant. Botuliintoksiini on süstitud juba enam kui 20 aastat ning seni ei ole pikaaegseid negatiivseid kõrvalmõjusid täheldatud.

Täitesüstide kõige kardetavamaks ja tõsisemaks tüsistusteks on arteri ummistus ja naha nekroos, mis õnneks on äärmiselt harvaesinevad. Nende tekkimine õige süstetehnika ja sobivate preparaatide kasutamise puhul on peaaegu täielikult välditav. Oluliseks eelduseks on muidugi hea anatoomia tundmine, mida arstiõppes väga põhjalikult käsitletakse. Kindlasti peab protseduuri läbi viival arstil olema hüaluroonhapet lahustav aine, mida ummistuse kahtluse tekkimisel koheselt ja tehniliselt korrektselt nahka süstida.

Kuigi ilusüstidega kaasuvad tõsisemad riskid on õnneks harvad, kuid ikkagi olemas, siis täna on täite -ja botuliinisüstide tegemine lubatud vaid eriarstiloaga kliinikutel. On väga oluline, et protseduure viiks läbi vaid vastavalt koolitatud spetsialist, kes on võimeline koheselt ära tundma võimalikke tüsistusi ja neid korrektselt ravima. Sageli on selleks vaja kasutada erinevaid retseptiravimeid.

Kokkuvõttes võib öelda, et kahjulikke võimalikke kõrvalmõjusid napib, kuid nagu kõige muuga elus, tasub ka ilusüstidesse suhtuda tasakaalukalt ning mitte kasutada neid sagedamini ja suuremas koguses kui spetsialistid soovitavad.

Riskid vaimsele tervisele

Iluprotseduurid ja ilukirurgia on hea viis viia inimeste välimust lähemale nende visioonile ideaalsest minapildist, võimaldades neil sel moel keskenduda elus olulisematele asjadele kui vajakajäämised väljanägemises. Kehvem on aga see, kui inimeste enesehinnang on liiga tugevalt sõltuv mõnest kitsast iluideaalist. Ilu ei ole kunagi ainult füüsiline ilming, füüsiline ilu on osa suuremast tervikust ning seda on vaja alati meeles pidada. Liigne klammerdumine oma välimusse välistab võimaluse elada täisväärtuslikku ning õnnelikku elu. Võib öelda, et ilu on kingitus, mis meid elus saadab, kuid see ei ole tüvi, mille pinnale toetada enda ülejäänud maailma.

Seega, kujundada oma välimust, on aina kasvav trend ning see on tervitatav ja eluterve. Samas nagu kõige muuga elus, on ka oma välimust parendades vaja rakendada tasakaalukat ning mõistlikku suhtumist ning mitte minna üle piiri või kujundada sellest sõltuvust.

Lähemalt saab ilusüstide kohta lugeda Tallinnas ilusüstidele spetsialiseerunud dermatoveneroloogi konsultatsioone pakkuva The Health Clinicu kodulehelt.

clinic@thehealthclinic.eu
+372 600 0925

The Health Clinic Facebook

The Health Clinic on tervishoiuteenuste vahendaja. Adams Kirurgia Grupp OÜ, tegevusluba L02688. KT Kliinik OÜ, tegevusluba L02008.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee