Eesti uudised

UUELE RINGILE: presidendi tagasi põrgatatud pensionireform läheb riigikogu ette muutmata kujul (21)

Toimetas Hindrek Pärg, 25. veebruar 2020 16:00
Foto: Julia Vakina
Veebruari alguses ei kuulutanud president Kersti Kaljulaid pensionireformi välja, mis tähendas, et see saadeti tagasi Toompeale arutamiseks. Teisipäeval arutas II pensionisamba vabatahtlikuks tegevat seadust rahanduskomisjon ning hääletuse tulemusena saadeti see muutmata kujul uuesti riigikokku vastu võtmiseks. Samasugusel seisukohal oli ka põhiseaduskomisjon. 

Rahanduskomisjoni esimees Aivar Kokk (Isamaa) tõdes, et menetluse käigus on tõstatatud erinevaid seisukohti. „Kuid need ei saa olla takistuseks seaduse vastuvõtmiseks,“ ütles Kokk.

Samal teemal

Ta selgitas, et II samba süsteemi loomisel selgitasid tolleaegse eelnõu autorid riigikogule, et teise sambasse pandud raha on isiku enda omand. Viidati asjaolule, et pannes sinna tallele kaks protsenti, siis muutub omandiks kuus protsenti. „Teise pensionisamba puhul on tegemist inimese enda kogutud varaga, millele kehtib ka tema pärimisõigus," märkis Kokk. 

Isamaa liige selgitas, et enne seaduse uuesti arutamist viiakse lõppteksti sisse keelelised ja tehnilised täpsustused. Tulenevalt riigikogu kodu- ja töökorra seadusest ei ole need käsitletavad muudatusettepanekutena ega kuulu täiskogus hääletamisele.

Rahanduskomisjoni aseesimees Maris Lauri (Reformierakond) oli teist meelt. „On näha, et praeguse seisuga ei leia riigikogu konsensust. Halb on see, et koalitsioon keeldub vastuväiteid endiselt kuulamast ja püüab oma arvamust näidata kogu riigikogu arvamusena keeldudes eriarvamusi isegi mainimast ja esitamast.“

Ta lisas, et ka tehnilised muudatused ja täpsustused tuleb seadusesse sisse viia seaduspäraselt, mitte vigade paranduse nime all riigikogu esimehe allkirjaga.

Riigikogu võttis 29. jaanuaril vastu kohustusliku kogumispensioni reformi seaduse, mille jõustumisel muutuks teise sambaga liitumine või sealt välja astumine kõigile vabatahtlikuks.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee