Peetruse esimene kiri 3:Kristlikust ühiselust
8 Aga viimaks, olge kõik üksmeelsed, kaastundlikud, vennaarmastajad, halastajad, alandlikud!
9 Ärge tasuge kurja kurjaga ega sõimu sõimuga, vaid vastupidi, õnnistage, sest te teate, et olete kutsutud pärima õnnistust!
10 Sest "kes armastab elu ja näha häid päevi, see hoidku oma keelt kurja eest ja oma huuli pettust rääkimast;
11 ta pöördugu ära kurjast ning tehku head; ta otsigu rahu ja nõudku seda taga.
12 Sest Issanda silmad on õigete poole ja tema kõrvad nende palvetamise poole; aga Issanda pale on pahategijate vastu!"
Kogu seereform oli savijalgadel./ 26. veebruar 2020 08:55
Olgem realistid. Väiksepalgalised apteekrid omanikeks? aga ega neid apteeke neile ei kingita, mille eest n need endale välja ostma peaksid? Eriti kui avestada, t nema on ühed madalamalt tasustatud spetsialistid, kaugelt alla riigi keskmise.
Või võtku pangalaenu? Aga kaspank ikka annab? Tagatist on vaja! nii et kui perekonnal on mingi päritud maja, korter või maatükk, siis pane see pangale tagatiseks? Vabandage, aga mina isiklikult ei julgeks riskida. Võimalusga, et leian nd äkki kuuse alt.
Aga oletame, et apteegi erastamine õnnestubki ja et vähemasti esialgu äri ikka läheb, mis siis? Damoklese mõõk ripuks mul ikka pea kohal. Omaniku ja oma riskiva pangavõlglasena oleksin ma huvitatud mitte altristlikust heategevusest ja oma perekonna varaga riskimisest, vaid sellest, et riskantse pangalaenu võimalikult ruttu kaelast ära, tagasi makstud saaksin. Seega kasumist. Ja kustkohast see tuleks? Aga eks ikka vaheltkasust. Et kaupa odavamalt sisse osta ja kallimalt edasi müüa. Ning kus oleks siin siis see paljulubatud atsientide kasu?
moderaatoritele analüüsimine ei meeli miskipärast/ 26. veebruar 2020 09:05
Taas moderaator jaol. Aga oletame, et apteegi erastamine õnnestubki ja et vähemasti esialgu äri ikka läheb, mis siis? Omaniku ja oma pangavõlglasena oleksin ma huvitatud mitte heategevusest ja oma perekonna varaga riskeerimisest, vaid sellest, et riskantse pangalaenu võimalikult ruttu tagasi makstud saaksin.
Seega oleksin huvitatud kasumist. Ja kustkohast see kasum tuleks? Aga eks ikka vaheltkasust. Et kaupa odavamalt sisse osta ja kallimalt edasi müüa. Ning kus oleks siin siis see paljulubatud patsientide kasu?
korduv-korduv modreerimine/ 26. veebruar 2020 09:14
Ei saa aru, miks moderaator siin edasi arutleda ei luba? Ju vist mõtlevad ja arutlejad ongi rahvavaenlasteks arvatud. Seega ei olegi võimalik arutlust lõpuni viia. Intelligentse ja haritud inimesena ma ei ropenda ega ei solva mitte kedagi ja ärist rääkides kasutan üldlevinud termineid. Aga tabusõnade loetelu on äraarvamatu. Tõstan käed ja annan alla.
Olen poliitikast eemal hoidev isik ja ei jaga kommenteerijate poliitlilisi vaateid. Olin ametis, mis ei luba poliitilisi vaateid. Kuid töötasin siiski omal ajal Komsomoli Haapsalu Rajoonikomitees. Ei jaga räuskajate vaateid, kuid selles roundis on -EKRE võit.
Vaatasin istungit. EKRE tegi hea investeeringu tulevaste valimiste arvelt. Ükskõik, mis apteekidega ka ei juhtu-ütleb EKRE, et nemad võitlesid kõigi vahenditega rahva heaolu poolt. Kaja Kallase sõnavõtust selgus tegelik vastuhääletamise põhjus, las tuleb 01.aprill, las tuleb kaos ja siis nõuame valitsuselt vastutuse võttmist jne. TAGAJÄRGEDEGA. See üleskutse ei olnud, mitte rahva huvides vaid oli poliitilise võimu haaramise huvides. Olen pensionär ja puudega. Loodan, et omad rohud saan kätte, sest Jõhvi linnas jäävad kõik apteegid avatuks. Lugupidamisega.
Kukub välja kuidagi eriti kummaliselt/ 25. veebruar 2020 16:26
Mind kui mitme kroonilise haiguste põdejat ja igapäevast arstirohtude tarvitajat huvitab eelkõige ravimite kättesaadavus. Et apteek oleks võimalikult lähedal ja et teenindus oleks kiire. Lühemad järjekorrad.
Kummaline. Et nüüd kui koroonaviiruse jõumise võimalus ka Eestisse reaalseks hakkab muutuma, nüüd siis paneme hulga apteeke kinni!
Lohutajad räägivad, et küll mõni apteek ikka linna alles jääb.
Seda küll, kuid see tingib siis seda, et kõik tõbised abivajajad neisse vähestesse alles jäänustesse kokku voolavad, pikas järjekorras ootavad ja üksteise võidu köhivad ning aevastavad. Terviseks!
Vastan ka demagoogilisele ning provotseerivale küsimusele/ 26. veebruar 2020 00:35
Ka see kaks kuud saab ükskord läbi, vähemasti 6 korda aastas, nii et tuleb ikkagi vahetevahel apteegis käia. Ei ole see igavesti kattuv "lauake kata end", nagu muinasjutus. Ja üsna sageli juhtub sedagi, et seda õiget rohtu apteegis sellel päeval lihtsalt ei olegi. Midagi jääb puudu. Nii et tuleb varsti taas apteeki vaatama ja ostma minema. Juhtuda võib sedagi, et kui on terve rida kalleid rohtusid, siis sa lihtsalt ei jõuagi kõike ühekorraga välja osta. Või soovitad sellel puhul siis näiteks pangast laenu võtta? Ka arst võib enne 2 kuu möödumist raviskeemi muuta. Midagi lisada.
Mu ajaliselt varasem kommentaar suunati modereerimisele. Arusaamatu, miks? Aga tegelikult tahtsingi alles järelkommentaaris tõdeda, et praegu just sooritasid refid-sotsid kuriteo eesti rahva vastu. Tappev katkupuhang seisab riigi ukse ees (või on viirus juba sees, me ei tea), aga teie tõukasite apteekide omandisuhted ja TÖÖRAHU puhtalt poliitilise kiusu nimel vabalangemisse. Seda te suudate oma 'suurest murest'! Aga osta kasvõi ühelegi apteegile/perearstipunktile, kes seisavad viirusekandjate eesliinil UV-õhupuhasti? Seda te ei suuda. Teid ei huvita isegi, kas näomaske jätkub!
On tõesti võimalik, et 1. aprilliks on uus viirus juba Eestis või väga lähedal. See apteegisõda lihtsalt sõdimise pärast on praegusel hetkel ikka väga nahhaalne.
Mul pereliige proviisor. Seepärast tean täpselt, mis tunne on keskealisel inimesel aastakümnete pikkune pangalaen kaela saada ja kuidas ta peab nüüd lisaks igapäevasele kutsetööle ka firmajuhtimise probleemidele keskenduma. Seda jama polnud tõesti vaja, Eesti elu kubiseb niigi stressist.
Olen üks neist, kelle peret apteegireform sügavalt puudutab, tekitades suuri pingeid. Sest pereliikmetest üks, omanik (kes pole seotud apteegikettidega), ei soovi toimivat firmat müüa ja teine, palgatud proviisor, ei soovi apteeki osta. Tõenäoliselt leiavad nad mingi kompromissi aga süü konflikti eest lasub täielikult reformierakondlastel ja sotsidel, kes puht kiusu pärast reformi peatamise läbi kukutasid. Jah, teil on pärast 1. aprilli tore irvitada (pole vahet, kas põhjusel, et ei juhtunudki suurt apteegikadu või põhjusel, et suletud apteekide eest saab süü valitsusele veeretada).
Need hääletamata jätnud saadikud on suurimad libedikud. Unustage korraks oma Ekre üle oigamine ja saage aru et see apteegireform on suurim lollus. Hinnad ei lange sellega, kindlasti jääb apteeke vähemaks. Siis kiunuvad ja oigavad kõik valitsuse suunas ja meedia jookseb kaameraga suletud uste juures ja küsitleb mõnuga vihaseid kodanikke. Ja kindlasti tulevad ravimimüüjate kahjunõuded riigile.
Miks hääletati reform maha? Sest see oleks andnud tulevikus võimaluse osta ravimeid otse tootjalt, mis oleks kindlasti hinnad alla viinud. Sotsreffidest rahva "heaolu eest seisjatele' ei mahu see ju kuidagi hinge. Sestap on kõik võimalused(apteegi-, pensionireform), mis jätaks inimestele rohkem otsustusvõimet ja raha kätte, vaja kiiresti maha hääletada. Suur patroon Kadriorus ka veel toeks. Hädad näitajad!
aga verd tahaks näha ;)
(minu nooruspõlves oli see väga levinud käibefraas).
Antud juhul - Isamaa omad olid ässitajad, millest ühe teise erakonna totu tuld võtsid, ja nii see (poliit)nindade veriseks tampimine käib ...
enamuses riigikogu opositsioon siin säutsumas ja oma ignorantsust afišeerimas. ehe näide, kes laseb rahva üle ja kes temast tegelikult hoolib. ülelastud maksavad selle nalja ju kinni, teil suva!
kuidagi väga tuttav tuleb see ekre poliitika ette. Oleme ju korra juba seda " uut poliitikat " näinud ja kogenud . Tuli ju Parts ka oma uue poliitikaga ja hiljem punase kraanaga.
See või mis seal ladudes oli kuulus tegelikult riiklikule kaubandusele, kuid sellele ajale omaselt tehti koperatiive, kes riigi vara odavalt kokku ostsid ja siis kallimalt läbi oma koperatiivi edasi müüsid. Kõige ehtsam näide korruptsioonist.
Miks peaks? Algusest peale oli selge, et minnakse välja odava populaarsuse püüdmisele, mingitest apteekidest või patsientidest pole neil kunagi sooja ega külma.
seekord riigikogule suur kiitus!/ 25. veebruar 2020 13:18
üle hulga aja üks mõistlik otsus riigikogu poolt!
Loodame ainult, et see otsus on nüüd lõplik ja kõik need helmede eided-taadid-pojukesed ja muud panevad nüüd vähemalt selle reformi puhul oma nokad alatiseks kinni.
Väiksest ülekaalu vaadates tuligi siis välja , et täiesti reaalne oli ,et EKRE eelnõu läbi läheb ..aga ,eks tuleb siis kettide monopoolselt kõrgeid ravimihindu edasi kannatada , kui MARIKA TUUS jt . nende eest nii raevukalt võitlesid . ..
Aeg see riigikogu laiali saata ja erakorralised valimised teha. Produtseerivad vaid segadusi, küll apteekidega, küll pensionisammastega, küll eelarvetegemisega.
Mis ime läbi ravimid nüüd odavamaks lähevad kui 308 apteeki nõuetele ei vasta. Ju nad siis kinni pannakse ja inimesed mööda Eestit sõitma hakkavad, aga see on ka raha. Laus lollus, läheb samuti nagu maapoodidega.
Sinuga täiesti nõus. Apteegireform tuleb peatada, see ei vasta vaba turu reeglitele. Täiesti selge on see, et hinnad pärast seda kindlasti madalamaks ei lähe aga ravimite kättesaadavus maapiirkondades halveneb.
kui olen vana, jõuvarud kasinad ja raha napib? See on juba hullem kui koroona viirus!! See on selge sõnum, kui oled vana, pole sul õigust elule, alla elatusmiinimumi pension juba tõestab seda, nüüd lisaks ravimite keeld.
ega opositsioon ei võtnudki sõna vaid esitas küsimusi, millest paljudele koalitsioonipartei esindaja ei osanud vastata. Häbi on see kui eelnõu esitaja ei oska omaenda seisukohti selgitada
Mida need suurärimehed küll teinud on?/ 25. veebruar 2020 13:06
Suurärimehed on teinud hiigelannetusi praegusele koalitsiooniparteidele,
seda on nad teinud.
Kes kõvemini maksab, selle muusikat ja laulu ekred ka laulavad.
Moonika Helme-inimene kes lihtsalt raiskab maksumaksja raha-milleks teda pidada riigikogus.Sai sinna tänu oma mehele ja kogu lugu.Muidu oleks ta mitte keegi!
Kui uuringu kohaselt maksavad apteegiketid ravimite eest rohkem kui suurkliendist haiglad, siis on selge, et tegemist on turumoonutusega.
See tekib asjaolust, et hulgimüüjad ja apteegiketid kuuluvad suures osas samadele omanikele.
Normaalse turuolukorra puhul maksaksid apteegiketid rohtude eest vähem kui haiglad, sest nende ostumahud on oluliselt suuremad kui haiglatel
Kõik on apteegiturul hästi? Ravimid maksavad kolm.neli korda rohkem.kui mujal riikides, kogu apteegiari kontrollib uks suur monopol, mes ternib rahva kehva tervise pealt sadu miljoneid. Kõik.on hästi? Ju siis ikka pudeneb linnamäelt.ekre kukrusse ka seda rahakest, et nii vaja oma kehaga teda kaitsa ja dźotile.viskuda
juba laulusalmike ütleb - raha paneb kõik rattad käima, kas sa seda ei tea.../ 25. veebruar 2020 13:03
Suurärimehed vennad Linnamäed annetasid praegu valitsevatele parteidele kokku 100 000 euri.
Selline summa paneb ka moonika keele-meele ja ta rattad-mõtted käima. Ja nagu eelpool kirjutati, selle nimel viskubki see mooonika Linnamäede eest oma närtsiva kehakesega dźotile.
ju ravimite kättesaadavuses. Probleem on hinnas, mille kehtestab Linnamäe. Kui muidu aru ei saada, siis oli ka taksoviin kunagi kallim kui poe viin. Linnamäe on oma apteegi kettidega rikastunud just vaese klassi arvelt. Ravimiäri on kogu aeg olnud suur raha-allikas. Haigel ju pole pääsu, maksab nii kui nii. Aga poliitikute soigumisest kättesaadavusest, on tegeliku probleemi hajutamine.
Kui ikka Linnamäe on see saba ja sarvedega, kes ravimite hinnad üles peksab, siis Parlament peab olema "Tondipüüdja", kes ta likvideerib, asendab mitmekümne pisitondiga- hulgifirmaga, kes siis konkurentsi käigus ja üksteisel ninasid veriseks pekstes hindu alandavad ja varustuskindluse garanteerivad. Kaua see aega võtab ja mis maksma läheb? Ravimiamet palkab oma sajale ametnikule uusi juurde, apteekrid, kes samuti likvideeritakse, lähevad kuhu? Oma asi, kasvõi bensiinijaama.
noh,mõh, ha-ha, seda,et,ma......,ei tea, unustasin ära, palun korrake, üks vale ajab teist valet taga.no see on ikka lausa õudne viletsus mis ekreike pingilt vastu haigutab....