Eesti Vabariigi 100. juubel

FOTOUUDIS | Maailma kõrgeim hoone värvus Eesti lipu värvidesse! (5)

Toimetas Geidi Raud, 24. veebruar 2020 17:51
Foto: Välisministeerium
Araabia Ühendemiraatides Dubais kogunesid eestlased täna 828-meetrise Burj Khalifa juurde, mis korraks sinimustvalgeks värvus. 

"Leppisime küll kokku, et teeme ühispildi kõigi eestlastega, aga meil oli ainult üks minut, et saada kõik kaasmaalased pildile," rääkis Dubais elav eestlane Kristiine Veinpere Õhtulehele.

Lisaks Burj Khalifale kandis sinimustvalget rüüd ka Capital Gate hoone Abu Dhabis.

Kümne aasta eest avatud ja mitte üksnes Araabia Ühendemiraatides, vaid kogu maailmas kuulsust kogunud maamärk Burj Khalifa hoiab endiselt maailma kõrgeima hoone tiitlit. 828 meetrit kõrge ja rohkem kui 160-korruseline kontori- ja eluhoone on eriline arhitektuuripärl, mida külastab igal aastal miljoneid turiste.
 
Araabia Ühendemiraatide žest on kinnituseks väga headest kahepoolsest suhetest, mis on viimase aasta jooksul teinud suure hüppe edasi, kommenteeris Eesti välisministeerium.

Eelmisel aastal asutati Abu Dhabis Eesti saatkond, mis on ühtlasi esimene Eesti välisesindus Araabia poolsaarel. Kuu aja pärast toimuva peaminister Jüri Ratase ja äridelegatsiooni visiidi raames avatakse Abu Dhabis ametlikult ka saatkonna ruumid.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee