Eesti uudised

GALERII | Tantsupidu muuseumis: Tartu linn tähistas meeleolukalt riigi aastapäeva (26)

Asso Ladva, 23. veebruar 2020 00:58
NOORED LAVALE: Georg Otsa laule kandis ette Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester, solistid olid Maria Listra ja Marko Matvere.Foto: Jassu Hertsmann
Tartu linn pidas Eesti Vabariigi 102. aastapäevale pühendatud pidu juba laupäeval. Eesti Rahva Muuseumis austati vastseid aukodanikke, pidukõne pidasid peaminister, linnapea ja volikogu esimees, löödi klaase kokku ja kepsakamad said tantsida.

Pärast peaministri aastapäevakõnet, mis juba aastate pikkuse traditsiooni järgi kuulub Tartu linna aktuse juurde, andsid Tartu linnapea Urmas Klaas ja volikogu esimees Lemmit Kaplinski kolmele tuntud tartlasele üle aukodanikud tunnistused ja kolm tartlast pälvisid Tartu Tähe auraha.

Tartu Ülikooli meditsiinilise biokeemia professor Mihkel Zilmer ning õigusteadlane professor Paul Varul. Teenetemärgi Tartu Täht pälvisid galerist Tiia Karelson, intensiivravi kliiniku ülemõde Meeli Solnik ja lastekirurg Karin Varik.

Aktusele kutsutud said pidukõnedele ja väärikate kodanike austamisele lisaks osa veel meelelahutusprogrammist. Tartu linnale on saanud tavaks, et sellisele pidulikule päevale kutsutakse esinema noored artistid. Georg Otsa laulude kontserdi solistideks olid küll kogenud Maria Listra ja Marko Matvere, kuid põhiraskuse kandis Nõmme muusikakooli sümfooniaorkester dirigent Riivo Jõgi juhatusel. Suupistete ja veini juurde mängisid tantsumuusikat alles Elleri koolis ja muusikaakadeemias õppivad noored muusikud nime all Linalakk ja bänd.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee