Päästeamet teavitab, et Pärnusse on koondunud regionaalne staap olukorra seiramiseks ning võimalike olukordade lahendamiseks. Põhiliseks ohustatud alaks on Pärnu rannapiirkond ning jõeäärsed alad.Foto: Reigo Teervalt
Toimetas Katrin Rohtla, Reti Jõerand 22. veebruar 2020 20:16
Riigi ilmateenistuse andmetel on Lääne regioonis tõusmas vesi kriitilisele piirile. Päästeamet annab oma sotsiaalmeediakontol teada, et seetõttu paigaldati Pärnus ja Haapsalus sissesõitu keelavad märgid üleujutuspiirkondadesse. 

Liiklusmärgid paigaldati selleks, et ennetada sinna sõitvate autode uppumist ning, et seeläbi ei oleks takistatud vajadusel päästemeeskondade ligipääs. Päästeamet palub inimestel liiklusmärkidest kinni pidada ning neid mitte eirata.

Pärnu linnavalitsus paigaldas sissesõitu keelavad märgid ning liikluse reguleerijad Kanali-Tammsaare ristmikule, Supeluse – Tammsaare ristmikule ning Mere puiesteele ja Papli tänavale. Vana-Pärnus suleti Merekalda tänav.

Haapsalus on märkidega suletud Lahe tänav, Promenaadi ning Fra Mare hotellide juurde viivad teed. 

 Päästeamet kutsub inimesi üles oma sõidukeid võimalikult kiiresti enne pimeduse saabumist ära viima ning kõrgematesse paikadesse parkima. 

"Kell 18:30 seisuga on politseinikud suhelnud Pärnus ja Haapsalus üle 100 autoomanikuga, kelle masin on pargitud vee poolt ohustatud alale. Kui oled oma ohutuses TÄIESTI kindel, vii auto kiiresti sealt minema. Umbes kella 20:00-st alates peaks merevee tase veelgi tõusma," teatab Lääne prefektuur oma sotsiaalmeedia kontol.

Ilmateenistuse andmetel on hetkel Pärnus veetase 156 , Haapsalus 110 ja Roomassaares 113 cm üle Amsterdami nulli.

Päästeamet teavitab, et Pärnusse on koondunud regionaalne staap olukorra seiramiseks ning võimalike olukordade lahendamiseks. Põhiliseks ohustatud alaks on Pärnu rannapiirkond ning jõeäärsed alad, Haapsalu Väikse Viigi ümbrus ja Rohuküla sadam.

Päästeamet soovitab:

- autod tuleks viia ohustatud aladelt kaugemale

- koju tuleks varuda süüa ja juua

- kindlasti tuleks laadida täis telefoniaku ja akupangad

- hoidke silma peal ilmaprognoosidel

-kui elektriühendus ja mobiilside katkevad, tuleks kuulata täistundidel Vikerraadio uudiseid patareiga raadiost või autoraadiost

- vältida tuleks ohupiirkonnas liikumist, et ennast mitte ohtu seada

- Pärnu linnavalitsus paigaldab rannapiirkonda liikluspiirangu märgid, millest palutakse kinni pidada

- eemale tuleks hoida mahalangenud elektriliinidest ning teavitada nendest Elektrilevi numbril 1343

- inimvigastuste või otsest ohtu kujutavate purustuste korral helistage hädaabinumbril 112