AlkoralliFoto: Aldo Luud
Eesti uudised
21. veebruar 2020 23:04

Ministeerium: vaatamata Läti aktsiisitõusule piirikaubandus jätkub (85)

Kui Läti viib neljapäeval vastuvõetud alkoholiaktsiisi muudatused ellu, muutub kange alkoholi järele lõunanaabri juurde sõitmine mõttetuks, ent õllehind jääb Lätis endiselt tunduvalt madalamaks, millest tulenevalt piirikaubanduse lõppu rahandusministeerium ei prognoosi.

Kui 2018. aastal läks Eesti alkoholitootjate toodangust piirikaubandusse 3,3 miljonit liitrit kanget alkoholi, siis mullu 2,3 miljonit liitrit, vahendab ERR-i uudisteportaal

Alkoholitootjate ja maaletoojate liidu tegevjuht Triin Kutberg ütles, et kui praegu on on liitri kange alkoholi aktsiisierinevus Lätiga euro ja 27 senti, siis kahe aastaga, kui Läti oma aktsiisiplaani ellu viib ja Eesti aktsiis samaks jääb, väheneb see 63 sendile.

"Suurt põhjust Lätti sõita enam tõesti ei ole, sest kange alkohol on olnud piirikaubanduse käivitajaks. Täna, kus kange alkoholi vahet nii jõudsalt vähendatakse, pärsib see piirikaubandust oluliselt," rääkis Kutberg.

Kui esialgu plaanis Läti tõsta alkoholiaktsiisi 30 protsenti, siis Eesti mulluse aktsiisilangetuse mõjul otsustas seim neljapäeval väiksema ehk viieprotsendise tõusu kasuks.

Vaata pikemalt videost!