Eesti uudised

Lüganuse vallajuhti ootab ees umbusaldusavaldus (40)

Siim Randla, 22. veebruar 2020 07:22
Viktor RauamFoto: Aldo Luud
Opositsioon umbusaldab veebruaris taas Lüganuse vallavanemat Viktor Rauamit, põhjused on endiselt seotud Kiviõli 1. keskkooli ümber toimuvaga.

Eelmisel umbusaldamisel heideti Viktor Rauamile ette Kiviõli 1. keskkooli direktori Heidi Uustalu vallandamist, millega ta olevat valla mainet kahjustanud. „Siis umbusaldati nii mind, kogu vallavalitsust, volikogu esimeest kui ka aseesimeest. See läbi ei läinud, sest opositsioon ei ilmunud isegi volikogu istungile kohale,“ räägib Rauam Õhtulehele.

Samal teemal

Nüüd on õhus uus umbusaldus. Seekord heidetakse vallavanemale ette suutmatust leida Kiviõli 1. keskkoolile direktori kohusetäitjat, justkui oleks kool juhita.

„Tegelik olukord on selline, et kooli enda põhimäärus sätestab, et direktori äraolekul juhib kooli õppealajuhataja. Põhimäärus ei sätesta, millise äraolekuga on tegu, see kehtib ka direktori vallandamise puhul. Lisaks võttis valitsus oma istungil direktori erakorralise töölepingu ülesütlemise korralduses ühe lisapunktina ka vastu otsuse, mis ütleb selgelt: kuni uue korralduseni asendab direktorit õppealajuhataja,“ selgitab Rauam, kelle arvates on järjekordse umbusalduse aluseks olev süüdistus absurdne.

Ta lisab, et ka praegune Kiviõli 1. keskkooli direktor Anu Vau kinnitas kriisiajal korduvalt vallavalitsusele, et kool toimib, õppetöö toimub ja lapsed on hoitud.

Kiviõli kooli eksjuht on aga pöördunud oma vallandamise küsimuses kohtusse ja  vaidlustas töölepingu erakorralise ülesütlemise. Ta taotleb lepingu lõpetamist kohtu poolt ning nelja kuu hüvitist (etteteatamise ajast tingituna).

Samal teemal

15.01.2020
Toila vald saab toetajate abil Konstantin Pätsi skulptuuri püsti
10.01.2020
Kiviõli kooli eksjuht nõuab kohtus nelja kuu hüvitist
05.01.2020
KOOLITÜLI LÕPP? Direktori tagandamisest šokeeritud Kiviõli kool sai viimaks uue juhi
29.00.2020
IKKA JUHITA: Tarmo Valgepea loobus Kiviõli 1. keskkooli direktori kohast