Nädala TOP

Top | Röhitsev Sipsik (1)

Laur Uudam, arvamustoimetaja, 21. veebruar 2020, 16:30
Foto: Tiina Kõrtsini
Nädala põhisündmuseks sai lastefilm Sipsikust, kus nunnust raamatukangelasest on nii mõnelegi suureks šokiks saanud rämehäälne ja röhitsev kaltsunukk. Kes tappis Sipsiku, küsivad kriitikud nõudlikult.

Kortsus ministrid

Vabariigi aastapäeva sündmuste eel räägivad moeasjatundjad jälle etiketist, tuletades muu hulgas issid-on-tagasi-valitsusele meelde, et ülikonda on võimalik ka pressida. Peaministri kortsus ülikondadega oleme juba harjunud, nagu ka EKRE paar numbrit väiksemate kaabudega. Viimati torkas eriliselt räsitud ülikonnaga silma Urmas Reinsalu välisministeeriumi aurahade jagamisel.

Pomerants aitab Eestit vallutada

Eksminister Pomerants hakkas tööle Hiina firma heaks. Kapo on varem hoiatanud, et hiinlaste luure üritab värvata Eesti ametnikke. Huawei mobiilide vastu on sõna võtnud ka Eesti välisluurejuht. Nüüd käis isamaalane Pomerants justkui kõrvalise isikuna riigikogus kuulamas juurdepääsupiiranguga infot Huawei ohtude kohta. Kust läheb piir, millest alates lobitegemine muutub Eesti riigi huvide vastu töötamiseks?

51 miljonit tuulde

Eesti Energia võit 51 miljoni euroga Tootsi tuulepargi enampakkumisel kinnitab, et riigifirmadega ei suuda keegi võistelda. Kellelgi teisel pole lihtsalt nii palju raha kasutada. Varasemast on sama riigifirma kuulsust ja rohkelt kriitikat kogunud oma julgete investeeringutega Jordaania ja Utah' põlevkivitööstustesse.

Kummardus Kiisleri ees

Arusaamatuim nimi tänavuste ordenisaajate seas on endine keskkonnaminister siim Kiisler, kes juhatas ministriksolemise kõrvalt ÜRO keskkonnaassambleed, õigemini kord kahe aasta tagant toimuvat viiepäevast koosolekut Aafrikas. Enamik eestlasi kehitab õlgu nii selle koosoleku kui ka Kiisleri enda peale – sai ta ju viimastel riigikogu valimistel 379 häält.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee