Saatejuht Andres Sõber alustas saadet vabandusega.Foto: Stanislav Moshkov
Ohtuleht.ee 21. veebruar 2020 12:46
Korvpallisaates „Viies veerandaeg“ käis saatejuhil Andres Sõbral külas kossuekspert ja ajakirjanik Ivar Jurtšenko. Luubi alla võeti Eesti koondise esimene EM-valikmäng, kus neljapäeval alistati võõrsil Põhja-Makedoonia.

Saate alguses kasutas Jurtšenko kohe võimalust ning viis teema Sõbra piinlikule ennustusele, kus ta jättis Kristian Kullamäe koondise lõplikust valikust ehk 12 mehe seast välja. Lõpuks viskas just Kullamäe makedoonlastele 31 punkti ja oli võidu arhitekt.

„Selle ees olen saanud sellised nähvakaid... Olen üritanud talle kaks korda Hispaaniasse helistada, vastu ei võeta. Isa küsis ka, miks sa nii teed, Andres? Põhjendan seda sellega, et 64 on varsti ees. Ma unustasin kaks meest ära! Nii Drelli kui ka Kullamäe. Kui see sobib sinu kui professionaalse saatejuhi jaoks, siis ütlen, et ma vabandan siiralt 31 punkti viskaja ees!“ teatas Sõber kohe saate alguses.

Kuidas hindavad Sõber ja Jurtšenko koondise uue peatreeneri ehk Jukka Toijala senist tööd? Keda peaks lisaks Kullamäele veel esile tõstma? Miks jäid 12 seast välja just Kaspar Treier ja Tanel Kurbas? Lisaks selgub, et kahvatult esinenud Janari Jõesaart segab vigastus.

Kuula põnevat diskussooni kahe erineva põlvkonna korvpallispetsialisti vahel!