Maailm

Ukraina meeleavaldajad ründasid Hiinast evakueeritud inimesi (20)

Toimetas Aare Kartau, 21. veebruar 2020, 08:29
Meeleavaldajad loopisid busside suunas kive.Foto: Reuters/Scanpix
Kümned Ukraina meeleavaldajad ründasid busse, milles olid Hiinast koroonaviiruse tõttu evakueeritud inimesed, kirjutab BBC.

Neljapäeval saabus koroonaviiruse epitsentrist Wuhanist lennuk Ida-Ukrainas asuvasse Harkivisse. Selle pardal oli 45 ukrainlast ja 27 võõrriigi kodanikku. Maandumise järel viidi reisijad kuue bussiga Novi Sanžarõ haiglasse, kus neid hoitakse 14 päeva karantiinis. Seal võtsid neid vastu aga hoopis meeleavaldajad, kes loopisid sõidukite suunas kive ning süütasid lõkkeid.

Ukraina turvateenistuse (SBU) teatel oli inimeste seas levinud võltsmeil, mis pärines väidetavalt terviseministeeriumilt. Seal oli kirjas, et mõned evakueerunud on viirusesse nakatunud. SBU ametnikud asusid kelmust uurima. Ukraina tervishoiuministeeriumi teatel polnud aga ükski reisijatest haigestunud. Samuti lennul viibima pidanud kolm ukrainlast ja üks kasahh jäeti Hiinasse, sest neil tuvastati palavik.

Bussid vajasid haiglasse jõudmiseks turvateenistuse abi.Foto: AFP/Scanpix

Ukraina pea-, tervishoiu- ja siseminister suundusid linna, et pingeid rahustada. Ka president Volodõmõr Zelinskõi kutsus protestijaid üles näitama empaatiat. 

Samal teemal

22. veebruar 2020, 08:30
UUS KOROONAVIIRUS JÄTKAB LEVIMIST: surnute arv kasvas 2360-le, esimene surmajuhtum Itaalias
20. veebruar 2020, 14:30
VIDEO | PUTIN KÄIS KONTSERDIL: eelnevalt mõõdeti kõigil koroonaviiruse kartuses kehatemperatuuri

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee