Poliitika

Kristina Kallas siunab valitsust: energia kulub tülitsemisele, aga otsused on tegemata (120)

Toimetas Johanna-Kadri Kuusk, 20. veebruar 2020 09:24
Eesti 200 juht Kristina KallasFoto: Tiina Kõrtsini
Erakondade toetusuuringud näitavad juba mitmendat kuud uue erakonna Eesti 200 toetuse tõusu. Erakonna esimees Kristina Kallas põhjendab seda rahva rahulolematusega praeguse valitsuse tööga.

Õhtuleht avaldab Kristina Kallase sõnavõtu täismahus.

Eesti 200 toetuse pidev tõus näitab seda, et on aina rohkem inimesi, kes ei ole rahul vaid napp aasta tagasi toimunud valimiste tulemustega ja otsivad positiivset alternatiivi. Alates valitsuse ametisse astumisest on suur osa koalitsiooni ja opositsiooni energiast läinud üksteisega tülitsemise peale ja inimesed on sellest aina enam väsinud. Inimesed ootavad, et valitsus hakkaks tegelema nende murede lahendamisega, kuid seni veel on fookus valitsusel omaenda suhete klaarimisel.

Inimesed ootavad valitsuselt julgeid samme, sest julgus otsustada on toonud Eestile alati edu. Kuid täna, kui valimistest on möödas aasta, on tegemata suur hulk otsuseid, mis annaksid Eestile jõu edasi liikuda. Kliimaneutraalsuse nõuded pitsitavad Eesti majanduse perspektiivi väga tugevasti, kuid valitsus ei ole senimaani teinud ühtegi selget otsust, kuidas Eesti süsinikuvaba rohemajanduse suunas liigub. Perearstide põud on jõudnud kriitilisse punkti, kus teenust tuleb osutada üle videosilla, kuid esmatasandi arstiabi kättesaadavuse probleemi lahenduse kohta pole valitsuselt midagi kostunud. Lahendamist vajavad ka õpetajate põud, kõrghariduse rahastamine, teed ja bussiliiklus üle Eesti, riigireform, omavalitsuste võimekus inimeste elu korraldada, kui nimetada vaid mõned. Valitsus on välja tulnud aga vaid ühe, väga populistliku ja väga halvasti ette valmistatud pensionireformi eelnõuga ning ka riigikogul ei ole võimekus tegeleda kümnete teiste suurte küsimustega. Sellega ei saa kuidagi rahul olla ja sellega ei ole rahul ka Eesti inimesed.

Eesti 200 on valimistest alates edasi töötanud. Me oleme kohtunud ja Eesti tuleviku küsimusi arutanud noortega üle Eesti, mis on meie reitingus ka kajastuma hakanud. Noored tahavad, et riigijuhid tegeleksid tulevikuga ja vähem minevikuga ja ootused alternatiivsele poliitilise jõule on suured.