Eesti uudised

Riigis pettunud seitsme lapsega suurpere plaanib kõrgepingeliinide tõttu Soome põgeneda (144)

Maaleht, 20. veebruar 2020, 08:20
Kõrgepingeliin.Foto: Aldo Luud
Maido Kaljur Pärnumaalt Saarde vallast on juba aastaid püüdnud ametkondadele tõestada – paraku tulemusteta –, et ühe paljulapselise pere elu maal ei ole kõrgepingeliini lähistel võimalik.

Läbi Kaljuri perele kuuluva Kabuli talu maa Leipste külas rajatakse Kilingi-Nõmme–Riia 330 kV kõrgepinge õhuliin, millel on oluline koht energiamajanduse arengukavas ja üleriigilises planeeringus Eesti 2030+.

Seitsmelapseline perekond kritiseerib, et plaanist rajada kõrgepingeliin läbi nende kinnistu said nad teada liiga hilja ning neil polnud enam midagi võimalik vaidlustada – Maido pöördus abipalvega ka õiguskantsleri poole, ent sealt viidati, et Kaljur oleks pidanud kohtusse pöörduma ühe kuu jooksul pärast seda, kui viimaks liinist teada sai.

Selge see, et elekter on väga oluline, sellest saab sportlik maapere ise ka aru, aga nende jaoks on oma lapsed samuti väga kallid – Maido isa oli madalpingeliini ehitaja, kes hääbus vähkkasvaja tõttu ning sellist saatust mees oma perele ei taha.

Kaljurid plaanivad kolida Soome, kus elukutselisest bussijuhist pereisa saaks sealses ühistranspordifirmas tasuva töö ning perele pakuti ka abi toetuste ja korteriga. 

Refereeritud artikli täistekst Maalehes.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee