Krimi

Täiendatud! 

FOTOD SÜNDMUSKOHALT | Põgenev mees ajas auto alla kaks politseinikku (101)

Toimetas Triinu Laan, Marvel Riik, 19. veebruar 2020, 15:23
Politseinikele otsa sõitnud mees põgenes autoga sündmuskohalt. Sõiduk leiti hiljem Maardust. Foto: Kollaaž (PPA)
Kolmapäeva hommikul said kaks Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinikku Tallinnas vigastada, kui neile sõitis kinnipidamise ajal autoga otsa 25aastane mees. Üks ametnikest sai tõsiselt vigastada, kuid tema elu pole ohus. Teine politseinik sai kergemaid vigastusi.

Politseinikud läksid kella 10 paiku Tallinnas Lasnamäel Kärberi tänava parklas kinni pidama meest, kelle kohta oli alust arvata, et ta tegeleb narkomüügiga.

„Informatsiooni kontrollimisel see inimene ründas meie politseiametnikke. Rammis meie ühte politseiautot ja paraku kaks kriminaalpolitseinikku jäid ka auto alla,“ selgitas toimunut Põhja prefekt Kristian Jaani.

Foto: PPA

Nimelt sõitis 25aastane kahtlustatav mees kinnipidamise vältimiseks sõiduautoga Opel esmalt vastu talle ette sõitnud eravärvides politseisõidukit ja seejärel kahele politseinikule. Auto sõitis üle 24aastase mehe jalgade, tekitades talle tõsiseid vigastusi ning üle 30aastase mehe jalalaba. Kiirabi toimetas mõlemad politseinikud haiglasse ning nende elu ohus ei ole. Tööpäeva lõpu andmetel on üks politseinik koju lastud, teine jätkab haiglaravi.

Jaani sõnul analüüsitakse juhtunut ning sellest tehakse omad järeldused. „Antud juhul see juhtum eskaleerus niivõrd kiiresti. Taktikaliselt me vaatame selle juhtumi üle ja kindlasti õpime sellest.“

Politseinikele otsa sõitnud mees põgenes autoga sündmuskohalt ning sõiduk leiti kella 11 ajal Maardust. Sõidukijuht tuli kella 11.30 ajal Ida-Harju jaoskonda ja peeti seal kinni. Meest on varem korduvalt karistatud liiklusalastes väärtegudes.

Põhja prefekt lisas, et politseinikud seisavad iga päev Eesti inimeste turvalisuse eest riskides oma elu ja tervisega. „Nii raskete tagajärgedega rünnakuid politseinike suhtes juhtub harva, kuid keskmiselt kord nädalas ründab keegi tööülesandeid täitvat politseinikku füüsiliselt. Seetõttu pole politseitöös ühtki väljakutset ega ülesannet, mida saaks pidada lihtsaks või rutiinseks. Soovin vigastada saanud kolleegidele kiiret paranemist ning organisatsioonina pakume tuge kogu Põhja prefektuuri kriminaalpolitseinike meeskonnale,“ ütles Jaani.

Juhtumi osas on alustatud kriminaalmenetluse tapmiskatse alustel. Küsimustele, mida kahtlustatav müüs, mida ta tegi Maardus ja miks ta andis ennast ise politseile üles, ütleb edasine menetlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee