Maailm

KALKUNIKITKUJAD, KÕTT! Suurbritannia valitsus tahab lõpetada lihttööliste sisseimbumise (16)

Toimetas Aare Kartau, 19. veebruar 2020 14:28
Ida-Euroopast pärit liinitöölised Briti ettevõttes juurvilju pakkimas.Foto: Reuters/Scanpix
Suurbritannia valitsuse avalikustatud Brexiti-järgsete immigratsiooniplaanide kohaselt pole välisriikidest pärit lihttöölistel enam võimalik viisat hankida, kirjutab BBC.

Väidetavalt peaks selline lahendus innustama tööandjaid mujalt Euroopast pärit kalkunikitkujatest ja muust odavast võõrtööjõust loobuma ning rohkem automatiseerimisse investeerima. Suurbritannia siseministeerium teatas, et Euroopa Liidust ja sellest väljastpoolt pärit isikute sisserännet hakatakse uuel aastal võrdselt kohtlema, kui Ühendkuningriikide ja ELi vahel lõpeb vaba liikumise põhimõte.

Samal teemal

Briti siseministri Priti Pateli sõnul on uue süsteemi eesmärk tuua riiki „andekamaid ja parimaid“ ning „vähendada madala oskustasemega sisserännanute osakaalu“. Siseminister lisas, et selline samm garanteerib, et Suurbritannias on tulevikus kõrge kvalifikatsiooni, väljaõppe ja tootlikkusega majandussüsteem. Valitsus soovitab ettevõtetel olukorraga kohaneda.

Valitsus soovib immigratsiooni vähendada ka punktipõhise süsteemiga, mida lubati valimisprogrammis. Selle skeemi kohaselt peavad mandrilt saabunud töötajad rääkima inglise keelt ning neile peab olema pakutud ametikohta oskustöölisena. Nende kriteeriumide eest on võimalik teenida 50 punkti. Immigrantidel lubatakse Ühendkuningriigis töötada, kui nad saavad kokku 70 punkti. Punkte saab teenida ka näiteks palka, kvalifikatsiooni ja asjakohases sektoris valitsevat tööjõupuudust arvestades.

Samal teemal

31.00.2020
DILEMMA: kas hõisata või nutta, et Brexit saab teoks?
18.09.2019
ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Olen ettevõtja, kuidas Brexit minu äritegevust mõjutab?
17.09.2019
ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Kas tulevikus peab Londonisse lendamiseks viisat taotlema?
16.09.2019
ÜKS BREXITI-KÜSIMUS | Töötasin Inglismaal, mis saab minu pensionist?