Eesti uudised

KAS DUELLID ON JÄLLE LUBATUD? Solvajale noa südamesse löönud mees mõisteti õigeks 

Arno Põder, 19. veebruar 2020 19:12
SAATUSLIK TREPP: Siin pidasid Meelis ja Ragnar noavõitlust. Foto: Politsei / kohtutoimik

Jaanuaris sai kohtus lõpliku lahenduse Elva linna kaks aastat tagasi vapustanud veretöö. Tapmiskatses mõisteti õigeks Meelis, kes sattus rüselusse teda telefonis sõimanud ja ähvardanud Ragnariga. Nugadega vehkimine lõppes Ragnarile südamevigastuse ja kaks nädalat kestnud koomaga.

Selles kohtuasjas langetati kaks vastukäivat otsust – põhiliselt vaieldi hädakaitse õiguse ja selle piiride üle. Maakohus leidis, et kainel Meelisel polnud mingit vajadust purupurjus ärplejaga kokku saada ja temaga noavõitlusse asuda. Ringkonnakohus aga otsustas, et Meelisel oli täielik õigus oma au ja väärikust riivanud solvajat korrale kutsuda. See oli juba õnnetu juhus, et Ragnari jaoks lõppes kohtumine haiglavoodis. Nii asi jäigi, sest riigikohus ei võtnud prokuröri kaebust enam arutusele.

Verise arveteklaarimisega päädinud sündmused arenesid Tartumaa väikelinnas 4. novembril 2018. Ehitusmees Meelis (48) oli elukaaslase Anneliga just tülli pööranud ja naine võttis koos tuttavatega Otepää lähedal napsu. Kui Anneli palus Meelisel endale autoga järele tulla, ei tahtnud mees purjus kaasaga sugugi tegemist teha. Ta luiskas, et sõidab juba Tallinna poole, kus teda ootab tööots. Tegelikult oli Meelis endiselt Elvas ning veetis aega vana vanglasemu ja töökaaslase Aleksandriga.

Mõne aja pärast õnnestus ka Annelil kaaskonnaga Elvasse jõuda ja vägijookide tarvitamine jätkus tema kodu kööginurgas. Anneli korter asus samas Kirde tänava majas, kus tema mehe sõbra Aleksandri kodu. Nad elasid ainult eri korrustel. Kui paarike taas telefoni teel tülitses, sekkus konflikti koos Anneliga pudelit kummutanud Ragnar (31).

Ta haaras Annelilt telefoni ja kurjustas, et Meelis ei oska naisterahvaga käituda. Ragnar lubas Meelisele tappa anda ja maha lüüa. “Lubas litsiks teha. Ütles, et ma näitan sulle. Tule kohale, kui julged ja nii kõva mees oled,” meenutas Anneli kohtus. Kõne katkes, kuid Ragnar helistas mitu korda tagasi.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

16.02.2020
Moskva kirikus pussitas mees inimesi
12.02.2020
Joomingu käigus sõbra surnuks pussitanud mees mõisteti pikaks ajaks vangi
10.02.2020
SÜÜDISTUS: üürnik tappis korteriomaniku ja tükeldas ta surnukeha 200 euro pärast
31.01.2020
Tallinna rokibaaris teist külalist pussitanud mees on kahtlustatuna üle kuulatud

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee