Poliitika

RIPAKIL MILJONI PROBLEEM: opositsioon umbusaldab Tallinna sotsiaalvaldkonna abilinnapead (7)

Toimetas Triinu Laan, 19. veebruar 2020 12:34
Abilinnapea Betina Beškina.Foto: Tiina Kõrtsini
Tallinna linnavolikogu neljapäevasel istungil algatavad opositsioonierakonnad Tallinna sotsiaalvaldkonna eest vastutava abilinnapea Betina Beškina umbusalduse.

Volikogu saadikud heidavad keskerakondlasest abilinnapeale ette, et ta ei hooli oma valdkonnast ning pole kasutanud ettenähtud vahendeid toetust vajavate laste jaoks. Tallinnal seisab arvel ligi miljon eurot, mis lastekodulasteni ei jõudnud.

"Omavalitsuse ülesanne on toetada peresid, kes vajavad selleks abi, olgu põhjuseks lapse erivajadused, kohanemine uue elukeskkonnaga või pere rahaline olukord. Abistamise asemel on Tallinn abi vajavate laste raha kinni hoidnud. Analoogne pahandus on varasemalt olnud ka puuetega laste toetustega. Riik eraldab raha, aga Tallinn annab lastele sellest edasi vaid osa," selgitas Michal. 

Opositsiooni esindaja sõnul vastutab abilinnapea Betina Beškina, et abivajajad saaksid Tallinna vajaminevat hoolt, abi ja teenuseid ning need oleksid rahastatud. "Asjaolu, et Tallinn on 2019. aastal vanemliku hoolduseta lapsi toetanud 1385 euro asemel 385 eurot kuus ning sotsiaalküsimuste eest vastutab abilinnapea on seda tõsiasja vaadanud vaikides, näitab, et sotsiaalvaldkond ei ole Tallinnas hästi juhitud.

"Tallinna sotsiaalvaldkonna eest vastutava abilinnapea umbusalduse algatavad Tallinna linnavolikogu Reformierakonna, Isamaa, Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna ja Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonid linnavolikogu 20. veebruari istungil.

Umbusaldus koos fraktsioonide ühise tekstiga antakse üle Tallinna Linnavolikogu istungi alguses kell 16.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee