Maailm

„KOLETIS!“ JA KAUNISHING: hullunud mees põletas autosse sisse oma kolm last ja eksnaise. Siis lõi mõrvar ka endale noa rindu... (37)

Toimetas Aare Kartau, 20. veebruar 2020 13:05
Sündmuspaika saabunud politseinikele avanes kohutav vaatepilt.Foto: AP/Scanpix
Kolmapäeval hukkus Austraalias Brisbane'is toimunud traagilises autopõlengus kolmelapseline perekond. Mõrvariks osutus endisest tippsportlasest pereisa, kes süütas sõiduki põlema ja lõi endale seejärel noa rindu, kirjutab BBC.

Austraalia leinab mõrvatud Hannah Baxterit ja tema kolme last, kelle eluküünla kustutas vägivaldne pereisa Rowan Baxter. Hannah, Rowan ja nende kolm last Laianah, Aaliyah, ja Trey viibisid süütamise hetkel samas autos. Kuigi politsei pole seda veel ametlikult kinnitatud, on teada, et 42aastane pereisa kallas salongi bensiiniga üle ning süütas sõiduki ja oma pere põlema. Ise takistas mees väidetavalt sündmuskohale saabunud inimestel naisele ja lastele appi minna ning pussitas end peagi surnuks. Kolme-, nelja- ja kuueaastane laps surid leegitsevas autos. Raskete põletushaavadega Hannah toimetati haiglasse, ent vigastused olid liiga tõsised ja ka tema suri. Perevägivald oli nõudnud järjekordsed ohvrid.

Üksteisest võõrdunud Baxterid pidasid Capalaba linnas spordiklubi. Selle veebileht kirjeldas 31aastast Hannahit entusiastliku ja kirgliku kolme lapse emana, kes on võitnud rahvusvahelistelt võimlemisvõistlustelt medaleid. Rowan Baxter mängis eelnevalt professionaalses New Zealand Warriors ragbitiimis.

Perenõustajad olid Hannahi probleemidega eelnevalt kokku puutunud. Tema ja Rowan olid keeruliste suhete tõttu mitu korda lausa kohtus käinud. Paaril oli käimas ka võitlus laste hooldusõiguste üle. Naine oli mõne kuu eest vägivaldse abikaasa juurest minema kolinud ning elas koos lastega oma vanemate juures. Ühe sugulase sõnul olid Hannahi vanemad kurnatuseni üritanud naist „selle elaja“ juurest minema aidata. Hannahi murtud isa kasutas väimehe suunas selliseid väljendeid nagu „saast“ ja „koletis“. Tema sõnul võis Rowan küll lastest hoolida, ent ta seadis ennast alati esikohale.

„Kõik need, kes Hannahit tundsid või temaga vaid korra kohtunud olid, teadsid, kui kaunis hing ta oli – lapsed olid tema jaoks kogu elu,“ kirjeldas Rowani õde tolle Hannahit. Internetis seati üles korjandus, et aidata Hannahi vanematel matuseid korraldada.

Leinajad tõid hukkumispaika perekonna mälestamiseks lilli ja mänguasju. Foto: EPA/Scanpix

Politseile avanes sündmuskohal kohutav vaatepilt

Politsei kutsuti leegitseva auto juurde kohaliku aja järgi poole üheksast hommikul. Korrakaitsjatele teatati ka plahvatustest. „See oli kohutav vaatepilt,“ sõnas uurija Mark Thompson ajakirjanikele. Sündmuskohalt leiti mehe ning kolme lapse surnukehad. Hukkunud lapsed olid kõik nooremad kui kümme eluaastat. Põlengu ajal samuti autos viibinud naine toimetati raskete põletushaavadega haiglasse, kus ta hiljem suri.

Pealtnägijate kirjelduse kohaselt oli naine leekides autost välja hüpanud ning karjunud: „Ta valas mulle bensiini peale!“. Ametivõimude väitel oli tol hetkel veel liiga vara midagi täpsemat öelda. Samuti keeldusid nad algselt kommenteerimast, kas tegu võis olla perevägivallaga. Meedikute sõnul sai vigastada ka mööduja, kes üritas põlevast autost inimesi päästa – ka tema viidi tulest tingitud näovigastuste tõttu haiglasse.