Maailm

Avaldatud 19. veebruaril, uuendatud 20. veebruaril kell 14.15

UUS KOROONAVIIRUS EI TALTU: surnute arv tõusis üle 2100, uus suur haiguspuhang avastati Lõuna-Koreas (124)

Toimetas Aadu Hiietamm, 20. veebruar 2020 14:15
UUS HAIGUSPUHANG: Lõuna-Koreas Daegu linnas diagnoositi neljapäeval 30 haigusjuhtu.Foto: AP/Scanpix
Hiinas Wuhanis valla pääsenud uut tüüpi koroonaviiruse ohvrite arv kasvas neljapäeva lõunaks ametlikel andmetel 2130-le. Neist on väljaspool Mandri-Hiinat surnud 11 inimest – kaks Hongkongis, üks Filipiinidel, üks Jaapanis, üks Prantsusmaal, üks Taiwanil, üks Lõuna-Koreas, kaks Iraanis ning kaks Jaapanis Yokohama sadamas seisval ristluslaeval. Haigestunuid on Hiinas 74 577 ja mujal maailmas 1196, vahendab Welt Online. Tervenenud on seni 14 561 inimest.

Hiinas lisandus viimase ööpäeva jooksul 114 surnut. Agentuuri China News teatel suri esmaspäeval koroonaviiruse tõttu ka Wuhanis asuva Wuchangi haigla 51aastane peaarst Liu Zhiming. Registreeritud uute haigusjuhtude arv vähenes viimase ööpäeva jooksul aga märgatavalt. 

Samal teemal

Täpsustusena tasub teada, et Wuhanis avastatud uus koroonaviirus sai ametlikuks nimeks Sars-CoV-2  ning viiruse põhjustatud kopsuhaiguse ametlik nimi on Covid-19. 

Hiina välisministeeriumi esindaja Geng Shuang teatas kolmapäeval Pekingis, et seoses laimuartikliga võetakse pressikaardid kolmelt USA ärilehe Wall Street Journal ajakirjanikult, kel tuleb ka koheselt riigist lahkuda. Niisuguse karmi sammu otsene ajend oli kolumnist Walter Meadi kirjutis "Hiina on Aasia tõsiselt haige mees" ajalehe 4. veebruari numbris. 

Hiina teadlased kinnitavad värskes aruandes, et koroonaviiruse tagajärjel ei ole surnud ühtki alla üheksa-aastast last. Üle 80% nakatunud inimestest põeb haiguse läbi kergelt ja suuremate kaebusteta. Suremus kasvab järsult vanemaealiste ja kroonilisi haigusi põdevate patsientide hulgas.

OLUKORD ON HULL: Jaapanis Yokohama sadamas alates 3. veebruarist karantiinis viibiva ristluslaeva Diamond Princess pardal on viirus avastatud juba 621 inimesel.Foto: TORU HANAI

Väljaspool Mandri-Hiinat on uus koroonaviirus avastatud kokku 29 riigis ja territooriumil. Enim on nakatunuid Jaapanis – 726 (neist 634 Yokohama sadamas karantiinis viibiva ristluslaeva Diamond Princess pardal), järgnevad Lõuna-Korea 104, Singapur 84, ja Hongkong 67 haigusjuhtumiga. Euroopas on kõige rohkem haigusjuhtumeid avastatud Saksamaal – 16.

Lõuna-Koreas diagnoositi neljapäeval Daegu linnas koguni 30 haigusjuhtu ning linnaelanikel soovitati koju jääda.  

Viiruse leviku tõkestamiseks keelustas Venemaa alates 20. veebruarist Hiina kodanikel riiki sisenemise. Keeld ei puuduta transiitreisijaid. 

Paljude riikide teadlased otsivad praegu uue koroonaviiruse vastu vaktsiini, mis loodetavalt suudetakse välja töötada veel selle aasta jooksul. Võimalik, et esimesed inimkatsed algavad juba kolme kuni viie kuu pärast. Õnnestumise korral antakse luba vaktsiini kasutamiseks umbes 18 kuu pärast.   

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee