Maailm

Ameerika skaudid kuulutasid pedofiiliaohvrite kahjunõudest pääsemiseks välja pankroti (7)

Toimetas Greete Kõrvits, 19. veebruar 2020 18:09
Endisi skaudipoisse, kes sattusid seksuaalse väärkohtlemise ohvriks, on teadaolevalt tuhandeid.Foto: AP/Scanpix
Ameerika skaudiorganisatsioon (The Boy Scouts of America) ägab mitte kümnete, mitte sadade, vaid tuhandete seksuaalvägivallasüüdistuste all. Teisipäeval kuulutasid skaudid välja pankroti.

Selle eesmärk pole organisatsiooni töö lõplik peatamine, vaid lootus lükata edasi hetkel loodava ohvrite kompensatsioonifondi nõudmisi. Tänaseks on neid mehi, keda juhendajad, laagritöötajad, treenerid ning õpetajad aastate jooksul väärkohtlesid, kokku tuhandeid ning neid esindavad advokaadid arvutavad kokku, kui suur võiks kõnealune fond olla. Arvatavasti enam kui miljard dollarit, kirjutab CBS News.

Nii poiss- kui tüdrukskautide populaarsust vähendavad mõnevõrra ka erinevad analoogsed liikumised kirikutes ja usulahkudes. Näiteks katoliiklik American Heritage Girls, mida vanemad eelistavad tavalistele tüdrukskautidele, kuna viimased on nende silmis natuke liiga uuendusmeelsed ja ilmalikud ning keskenduvad vähem tütarlaste traditsioonilisele kasvatusele.

Skaudipoiste tegevused siiski kohtuprotsessi vältel ei katke, lubab organisatsiooni kõneisik Evan Roberts. Kohalikud harud on juriidiliselt iseseisvad ning iga väike osakond eraldi pankrotti välja ei hakka kuulutama. Selles mõttes jääb noorte jaoks kõik eeldatavasti samaks.

Skaudid pole ainus suur organisatsioon Ameerikas, mida seksuaalse väärkohtlemise süüdistused saadavad. Viimastel aastatel on erinevad katoliku kirikud kogu riigis, samuti ülikoolid nagu Penn State ja Michigani osariigi ülikool maksnud seksuaalvägivalla ohvritele sadu miljoneid dollareid kompensatsiooni.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee