Krimi

Politsei hoiatab: uimastitesse segatakse nii rotimürki kui pesupulbrit (21)

Ohtuleht.ee, 18. veebruar 2020 20:39
Foto on illustreeriv.Foto: Tiina Kõrtsini
Politsei hoiatab, et narkootikumides leidub tihtipeale aineid rotimürgist pesupulbrini, mis võivad olla toimeainest endast ohtlikumad.

"Kui inimene narkootikume tarvitab, peab ta arvestama, et tootmise protsess on kontrollimatu ja seal võib olla muid aineid," ütles Eesti Televisiooni (ETV) saates "Ringvaade" Tervise Arengu Instituudi (TAI) narkomaania
ennetamise keskuse juht Aljona Kurbatova, vahendab ERR-i uudisteportaal

Narkootikumidele lisavad hangeldajad kasu saamiseks ballastaineid ja Kurbatova sõnuv võivad need olla väga erinevad. "Näiliselt süütud ained, nagu jahu, aga võib olla ka mürgist kodukeemiat. Loetelu ainetest, mis võivad olla uimastites on väga suur," rääkis Kurbatova.

Tema sõnul sõltub palju ka sellest, et kuidas uimastit manustatakse - kas süstitakse või võetakse suukaudselt. "Jahu süstimine ei võib olla väga ohtlik, muudest ainetest rääkimata. See võib lõppeda ka surmaga ja seda on juhtunud."

Põhja prefektuuri narkokuritegude talitluse juht Rait Pikaro rääkis, et narkodiilerite eesmärgiks pole kedagi tappa, vaid ainus eesmärgiks on sõltlastelt raha kätte saada.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee