Maailm

Hongkongis röövis relvastatud jõuk poodi: saagiks rullide viisi vetsupaberit (2)

Toimetas Greete Kõrvits, 17. veebruar 2020 21:38
Foto: ALDO LUUD
Koroonaviiruse levik ja sellest tekkinud paanika on mõnele kavalpeale hoopis tuluallikaks. Hongkongis, kus on suur puudus hügieenitarvetest, otsustas üks kuritegelik rühmitus WC-paberiga musta äri tegema hakata.

Inimesed, kes ei taha viirusehirmus kodunt kui vähegi võimalik välja tulla või kardavad, et kaup võib defitsiidiks muutuda just viimasele ise kaasa aitavadki, kui hunnikute viisi kraami kokku ostavad. Nõndanimetatud paanikaostud tekitasidki Hongkongi poodides tõsise probleemi: tualettpaber on peaaegu otsas. Kui uus tellimus kohale jõuab, seisavad murelikud ostjad meeletutes järjekordades, et koju veel paberit varuda. Valitsuse kinnitust, et ostupaanikaks pole põhjust, hirmunud rahvas ei usu.

Mong Koki linnaosa on tuntud selle poolest, et seal toimuvad Hongkongi hämaramad teod ja tehingud. Ühte supermarketisse tungiski nugadega relvastatud jõuk, kes haaras kaasa suures koguses tualettpaberi pakke. Kokku 600 rulli, mille väärtus eurodes on nii umbes kahesaja euro kandis.

Politseil õnnestus kaks röövlit kinni nabida ja osa varastatud kaubast tagasi saada.

Paanikaostud ei tekita vaid vetsupaberipuudust: näomaske ning käte desinfitseerimiseks mõeldud vahendeid poest praktiliselt enam ei leiagi, hirmunud rahvas ladustab kodus ka üüratutes kogustes makarone, riisi ning kodukeemiat. Sarnaseid ostupaanika märke võib näha juba ka Singapuris. 

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee