Eesti uudised

Suurema osa õpilaste tulevik on segane

Lapsed pillutakse laiali: päevapealt suletava Krabi kooli õpilastele otsitakse uusi koole 

Asso Ladva, 17. veebruar 2020 20:15
KADUV KOOL: Lapsevanemad ja ametnikud otsivad suletava Krabi kooli õpilastele koole, kus saaks õpinguid jätkata.Foto: Aldo Luud
„Umbes veerandile Krabi kooli 38 õpilasest leiame uue kooli päris hõlpsasti, teise veerandi puhul tuleb mõelda, ülejäänud jäävad nende kahe vahele. On ka lapsevanemaid, kes on meie abipakkumise tagasi lükanud ja leiavad ise lahenduse,“ ütleb haridusministeeriumi koolivõrgu osakonna peaekspert Jürgen Rakaselg, kes peab leidma uued koolikohad 1. märtsil suletava Krabi kooli õpilastele.

Aasta esimestel päevadel haridusministeeriumilt hävitava hinnangu saanud ja tegevusloa kaotanud erakool peab töö lõpetama keset õppeaastat ning kõik selle õpilased peavad jätkama õpinguid mõnes teises koolis. Kui kool sulgeb jäädavalt uksed, siis vastavalt seadusele tuleb kooli omanikul leida õpilastele uued õppekohad. Kuna Krabi kool on erakool ja õpilaste arv on väike, siis võttis selle rolli enda kanda haridusministeerium, mis koos õpilaste elukoha omavalitsusega üritab leida kõigile sobiva viisi haridustee jätkamiseks. Olukorra teeb veel keerulisemaks, et Krabi kooli pidav MTÜ Ostium pole otsustanud, kas vaidlustab ministeeriumi otsuse kohtus ja üritab siiski jätkata või lõpetab tegevuse, selgitab Jürgen Rakaselg. Kool on tema sõnul edastanud lapsevanematele erinevaid sõnumeid ja see tekitab segadust.

Edasi lugemiseks:

Samal teemal

13.02.2020
Juhtkiri | Pole kooli, pole probleemi?
05.02.2020
Ministeerium tühistas Krabi kooli tegevusloa
23.01.2020
Kurb pretsedent: haridusministeerium ähvardab Krabi kooli keset õppeaastat sulgeda